موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/152055 :کد

شمخانی:

عدم اجرای تعهدات اروپا ادامه یابد گام‌های بعدی را برمی‌داریم

  چهارشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۸ — ۱۲:۱۸
تعداد بازدید : ۱۰۸   
 تحلیل ایران -عدم اجرای تعهدات اروپا ادامه یابد گام‌های بعدی را برمی‌داریم

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: اگر مسیر عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا تداوم یابد ناگزیریم برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام‌های بعدی را برداریم.

به گزارش تحلیل ایران، «نیکلای پاتروشف» دبیر شورای امنیت ملی فدارسیون روسیه صبح امروز (چهارشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دریابان شمخانی با توجه به سابقه موفق همکاری راهبردی دو کشور در مبارزه با تروریسم بر ضرورت تقویت بیش از پیش اشتراک مساعی دو کشور در ایجاد ثبات و امنیت پایدار در منطقه تاکید کرد.

وی، تشکیل دومین نشست گفت و گوی امنیت منطقه ای و حضور فعال روسیه و دیگر کشورهای حاضر در این نشست را نشان از توجه وثیق و اراده قاطع این کشورها برای بهره گیری از ظرفیتهای بومی به منظور حفظ و گسترش صلح و امنیت در منطقه توصیف کرد.

شمخانی، بروز هر گونه ناامنی در منطقه را خواست و اراده کشورهای فرا منطقه ای بویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و تصریح کرد: هوشیاری مستمر و تداوم همکاری های دسته جمعی منطقه ای می تواند ضمن دفع شرارت های دشمنان، تضمین کننده آرامش و ثبات باشد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با قدردانی از مواضع اصولی روسیه در مواجهه با اقدامات غیر قانونی آمریکا در قبال برجام و حمایت از فرآیند کاهش تعهدات هسته ای ایران دربرجام که بدلیل بد عهدی آمریکا و بی عملی اروپا صورت گرفته است؛ گفت: اگر مسیر عدم اجرای تعهدات از سوی اروپا تدوام یابد ناگزیر هستیم برای ایجاد موازنه در تعهدات، گام های بعدی را برداریم.

نیکلای پاتروشف دبیر شورای امنیت ملی فدراسیون روسیه نیز در این ملاقات تداوم اجلاس گفتگوهای امنیتی منطقه ای را که به ابتکار ایران شکل گرفته، نشان روشنی از احساس مسئولیت کشورهای منطقه برای همکاری در زمینه استقرار صلح و ثبات است.

وی ضرورت همکاری همه طرفها برای استقرار امنیت و ثبات در سوریه را مورد تاکید قرارد داد و افزود: برای جلوگیری از رشد مجدد تروریسم در سوریه، تداوم ابتکارهای سیاسی در چارچوب روند آستانه بسیار تعیین کننده است.

پاتروشف، برجام را موافقتنامه ای بین المللی و لازم الاجرا عنوان کرد و اظهار داشت: بهره مندی ایران از حق قانونی خود در برجام و اجرای دقیق تعهدات سایر کشورها ،ضرورتی غیر قابل اجتناب برای حفاظت از برجام است.

انتهای پیام/

                               

شورای امنیت     شمخانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :