موضوعات ‌مرتبط: فناوری بین الملل

a/152130 :کد

در روسیه

روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد

  ﺳﻪشنبه ۰۳ دی ۱۳۹۸ — ۰۸:۲۵
تعداد بازدید : ۵۶۸   
 تحلیل ایران -روسیه، اینترنت ملی خود را آزمایش کرد

وزارت ارتباطات روسیه از آزمایش طرح اینترنت ملی در این کشور خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، «الکسی سوکولوف» وزیر ارتباطات روسیه شامگاه دوشنبه گفت که یک سری آزمایش‌ها را برای بررسی سرویس اینترنت ملی و توانایی فعالیت آن در صورت قطع شدن از اینترنت جهانی انجام داده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، در راستای طرح «اینترنت ملی» که ماه نوامبر در روسیه تصویب شد، این کشور بررسی‌هایی را طی چند روز اخیر بر روی شبکه‌های خاص (برای سنجش توانایی آن برای فعالیت بدون ارتباط با اینترنت جهانی) انجام داده است.

بر این اساس، موسسات دولتی و خدمات امنیتی، اپراتورهای مخابراتی و ارائه‌دهندگان سرویس ایمیل باید در این آزمایش‌ها شرکت می‌کردند اما کاربران عادی اینترنت در روسیه فعلا بخشی از این بررسی‌ها نبودند.

وزیر ارتباطات روسیه در نشست خبری با بیان اینکه گزارش خروجی این آزمایش در اختیار رئیس‌جمهور این کشور قرار می‌گیرد، گفت: «هدف ما ارائه سرویس اینترنتِ بدون قطعی در تمام سرزمین روسیه و تحت هر شرایطی است».

سوکولوف همچنین افزود:‌«خروجی این بررسی نشان داد که سازمان هیا دولتی و اپراتورهای مخابراتی آماده پاسخگویی مثبت به تهدیدات و اطمینان حاصل کردن از فعالیت موثر اینترنت و مخابرات هستند».

فروردین ماه امسال بود که نمایندگان مجلس دومای روسیه طرحی را به تصویب رساندند که هدف از آن تضمین دسترس‌پذیری کاربران به شبکه اینترنت ملی، در صورت قطع شدن ارتباط این کشور با شبکه جهانی وب در نتیجه حمله سایبری یا هر گونه اقدامات خرابکارانه دیگر بود.

پس از آن نیز «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور این کشور قانون طرح اینترنت ملی و استقلال روسیه از اینترنت جهانی را امضا کرد.

انتهای پیام/

                               

روسیه     پوتین                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :