موضوعات ‌مرتبط: سیاسی احزاب و تشکل ها

a/152288 :کد

لاریجانی :

آمریکایی‌‌ها در شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خطای ماهوی مرتکب شدند

  جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ — ۱۴:۲۵
تعداد بازدید : ۱۲۰   
 تحلیل ایران -آمریکایی‌‌ها در شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خطای ماهوی مرتکب شدند

رئیس مجلس با بیان اینکه آمریکایی‌‌ها در شهادت سپهبد قاسم سلیمانی خطای ماهوی مرتکب شدند، اظهار داشت: آمریکایی‌‌ها در یک اقدام تروریستی دولتی، خودشان مسئولیت این کار را قبول کردند.

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران در واکنش به شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی، گفت: در طول این 36، 37 سال که با این شهید بزرگوار آشنا بودم، قدر او را می‌دانم، این شهید بزرگوار خصوصیاتی داشت که هیچ‌گاه از ذهن‌‌ها محو نمی‌شود.

وی افزود: شهید سلیمانی یک فردی بود که برای انقلاب اسلامی و آرمان‌های امام و درد مسلمانان فرد پاک‌پاخته‌ای بود، بنده در طول این سال‌هایی که ایشان را می‌شناختم، همیشه این روحیه را داشت و غیور بود و با غیرت نسبت به انقلاب اسلامی و منافع ملت و دردهای مسلمانان خیلی حساسیت داشت و با شجاعت بود و در مسیر کار خودش با دقت نظر عمل می‌کرد و باهوش بود.

رئیس مجلس تصریح کرد: اینکه گاهی در رسانه‌های خارجی می‌بینید که او را یک شخصیت ممتاز می‌دانند، به خاطر همین دقت‌نظرهایی بود که او در کارش داشت، لذا فردی بود که مخصوصا در سال‌های اخیر در نیروی قدس فعالیت می‌کرد، از پختگی خوبی برخوردار شده بود و خیلی حس خوبی نسبت به کارش داشت و با تمام وجود در مسیر کارش فعال بود؛ شب و روز نمی‌شناخت و از این جهت ما یک شخصیت خیلی مهمی را از دست دادیم، البته در انقلاب اسلامی اینگونه شهادت‌ها معمولا باعث رویش‌‌های بعدی خواهد شد.

لاریجانی ادامه داد: ابتدای پیروزی انقلاب، شهیدان مطهری، باهنر و رجایی، وقتی شهید شدند، حرکت انقلاب با خون آنها تحول پیدا می‌کرد، قطعا در این حادثه هم که شهادت یک برادر عزیز و مجاهد هست، برای آینده انقلاب همین نقش را خواهد داشت.

وی با بیان اینکه خطایی که آمریکایی‌‌‌ها در این قضیه کردند، یک خطای ماهوی بود و آنها این خطا را مرتکب شدند، اظهار داشت: آمریکایی‌‌ها در یک اقدام تروریستی دولتی، خودشان مسئولیت این کار را قبول کردند؛ گاهی کارهایی از این جنس در صحنه جهانی می‌کنند و مسئولیت آن را نمی‌پذیرند، اما این بار پذیرفتند و این نشان می‌دهد که خیلی با بی‌تدبیری این کار را انجام دادند، طبعا این حساسیت وجود دارد که وقتی یک فرمانده اسلام را با سابقه درخشان مجاهدت به شهادت برسانند، باید بدانند که نتیجه آن این است که به دست خودشان وضع ناامنی در منطقه ایجاد می‌کنند و خسارت برای خودشان خواهد بود، این جفایی که آنها به ملت ایران کردند و یک سردار عظیم‌الشأن را به شهادت رساندند، تاوانش را خواهند داد.

رئیس مجلس در پایان خاطرنشان کرد: ما نمی‌خواستیم چنین شرایطی در منطقه به‌وجود آید، اما آمریکایی‌ها در مواقع مختلفی این آشفتگی‌ها را ایجاد کردند، با همتی که ملت ایران به نحو احسن جبران می‌شود و پشتیبانی عمیق‌‌تری برای ملت ایران به‌وجود می‌آید، مردم هم قدردان این شخصیت بسیار ارزشمند هستند.

 

                               

علی لاریجانی     قاسم سلیمانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :