موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/152289 :کد

در پی حمله تروریستی آمریکا

مردم عراق فردا پیکرشهدای حمله تروریستی آمریکا را تشییع می‌کنند

  جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۴۱   
 تحلیل ایران -مردم عراق فردا پیکرشهدای حمله تروریستی آمریکا را تشییع می‌کنند

سازمان الحشد الشعبی اعلام کرد که مردم عراق روز شنبه مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی آمریکا به فرودگاه بغداد را تشییع می‌کنند و پیکر معاون این سازمان هم در نجف اشرف به خاک سپرده می‌شود.

سازمان «الحشد الشعبی» در بیانیه‌ای اعلام کرد که مراکز تشییع پیکر شهید «ابومهدی المهندس» و دیگر شهدای تجاوز تروریستی آمریکا به فرودگاه نظامی بغداد روز شنبه در بغداد برگزار می‌شود.

در این بیانیه آمده است: پیکر پاک فرمانده شهید «ابومهدی المهندس» به وصیت ایشان در آرامستان وادی السلام در نجف اشرف به خاک سپرده می‌شود.

در این بیانیه آمده است مکان برگزاری تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی آمریکا در اطلاعیه بعدی اعلام خواهد شد.

ابومهدی المهندس معاون سازمان الحشد الشعبی عراق و از اعضای گروه کتائب حزب‌الله عراق بود که از سال ۲۰۰۳ به مقاومت در برابر نیروهای اشغالگر آمریکایی ایستاد که هزاران نفر از مردم بی گناه عراق را با لشکرکشی به این کشور به خاک و خون کشیدند. المهندس پس از تشکیل الحشد الشعبی  به عنوان جانشین فرمانده انتخاب شد  و  در همه جبهه های نبرد  با این گروهک تروریستی شرکت می‌کرد. 

بامداد امروز جمعه سیزدهم دی ماه (سوم ژانویه) ساعاتی پس از انتشار اخباری از انفجار و اصابت موشک به دو خودرو در نزدیکی فرودگاه بغداد، الحشد الشعبی عراق از شهادت سردار سپهبد قاسم سلیمانی و  ابومهدی المهندس در حمله هوایی آمریکا خبر داد؛ خبری که ساعتی بعد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی آن را تأیید کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :