موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15233 :کد

0

۴۰ نفر در تازه ترین حملات هوایی عربستان به یمن کشته شدند

  چهارشنبه ۰۱ مهر ۱۳۹۴ — ۲۲:۵۷
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -۴۰ نفر در تازه ترین حملات هوایی عربستان به یمن کشته شدند

به گزارش پایگاه خبری «یمن الأن»،بیش از ۴۰ شهروند یمنی شامگاه چهارشنبه در اثر حملات هواپیماهای ائتلاف به سرکردگی عربستان در شهر تعز یمن کشته شدند.

 درحالی مردم عربستان و برخی کشورهای مسلمان از جمله کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس، عید قربان را جشن می گیرند که مردم صنعا روز چهارشنبه نیز شاهد حمله جنگنده - بمب افکن های سعودی و ائتلاف عربی - آمریکایی به هتلی در این شهر بودند که در اثر آن حداقل 20 نفر کشته شدند.
هواپیماهای جنگی عربستان همچنین اردوگاه آوارگان یمنی را در مأرب هدف قرار دادند که دراثر آن چندین شهروند یمنی بی گناه کشته و شماری نیز مجروح شدند.
در استان صعده نیز بامداد چهارشنبه جنگنده های سعودی دو منطقه جوعان و قرن بن زاید را هدف قرار دادند که بر اثر آن یک شهروند یمن کشته و 5 نفر دیگر نیز مجروح شدند.
عربستان و 9 کشور عربی دیگر از جمله کشورهای شورای همکاری خلیج فارس به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین 94 حملات هوایی و دریایی علیه یمن را آغاز کردند و تاکنون بیشتر تاسیسات زیربنایی، خدماتی، بیمارستان ها و مدارس و حتی منازل مردم این کشور را بمباران کرده اند که بر اثر آن نزدیک به پنج هزار یمنی از جمله صدها زن و کودک کشته شده اند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :