موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران در جهان

a/152373 :کد

عصائب اهل الحق

ایران و گروه‌های مقاومت به ترور سردار سلیمانی پاسخ می‌دهند

  ﺳﻪشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۸ — ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -ایران و گروه‌های مقاومت به ترور سردار سلیمانی پاسخ می‌دهند

جانشین «عصائب اهل‌الحق» عراق به یک وبگاه لبنانی اعلام کرد عراق به تصویب طرح خروج نیروهای آمریکایی کفایت نمی‌کند و همراه با ایران و گروه‌های مقاومت به ترور فرماندهان مقاومت پاسخ خواهد داد.

به گزارش تحلیل ایران، «محمد طباطبایی» جانشین «عصائب اهل الحق» عراق به وبگاه لبنانی «العهد» اعلام کرد، آمریکایی‌ها فکر می‌کردند با ترور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه ایران یاد او را از ذهن عراقی‌ها و ایرانی‌ها پاک می‌کند اما برعکس، با این ترور در واقع حاج قاسم دو ملت عراق و ایران را متحد کرد.

وی ادامه داد: اولین ثمره این شهادت تصویب طرح اخراج تمام نیروهای نظامی آمریکایی از عراق بود و ما منتظر مواضع دیگری از پارلمان عراق هستیم زیرا حاج قاسم سلیمانی میهمان عراق بود، ما به خروج نیروهای آمریکایی کفایت نمی‌کنیم بلکه به تحریم تمام کالاهای آمریکایی و بستن سفارت آمریکا در عراق فرا می‌خوانیم.

طباطبایی تأکید کرد: پاسخ به این ترور همانطور که آیت‌الله العظمی سید علی خامنه‌ای رهبر ایران اعلام کردند، قاطع خواهد بود و این پاسخ از سوی جمهوری اسلامی ایران، گروه‌های مقاومت و الحشد الشعبی عراق انجام خواهد شد.

آمریکا جمعه گذشته علاوه بر به شهادت رساندن سردار قاسم سلیمانی، «ابومهدی المهندس» جانشین فرمانده الحشدالعشبی عراق را نیز به همراه وی در فرودگاه بغداد شهید کرد.

پارلمان عراق در واکنش به این موضوع رأی به اخراج نیروهای آمریکایی داد. بعد از ابراز خشم دولت آمریکا و شخص رئیس‌جمهور این کشور از تصمیم دولت و پارلمان عراق برای خروج نظامیان آمریکایی از عراق و تهدید او به اعمال تحریم‌ها علیه عراق، سه منبع مطلع آمریکایی از آغاز تدارک واشنگتن برای وضع تحریم‌ها علیه عراق خبر دادند

                               

عراق     قاسم سلیمانی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :