موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ایران در جهان

a/152561 :کد

چاووش‌اوغلو:

ترکیه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است

  چهارشنبه ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ — ۱۲:۵۶
تعداد بازدید : ۱۰۷   
 تحلیل ایران -ترکیه با تحریم‌های آمریکا علیه ایران مخالف است

وزیر خارجه ترکیه طی سخنرانی در یکی از نشست‌های حاشیه‌ای اجلاس داووس، درباره مسائل مختلفی از جمله تحریم‌های آمریکا علیه ایران، مناقشات فلسطین، بحران‌های سوریه و لیبی صحبت کرد.

به گزارش تحلیل ایران، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه امروز (چهارشنبه) گفت که آنکارا با تحریم‌های واشنگتن علیه تهران مخالفت است.

چاووش‌اوغلو طی سخنرانی در یکی از پنل‌های اجلاس «مجمع جهانی اقتصاد» در داووس، گفت: «مشکل فلسطین-اسرائیل هنوز هم وجود دارد و به دلیل ستیزه‌جویی اسرائیل و اشغالگری غیرقانونی عمیق‌تر هم شده است».

وی با بیان اینکه ترکیه بعد از پشت کردن اروپا به همکاری‌های دوجانبه، به روسیه روی آورد، توضیح داد: «همکاری ما با روسیه صراحتاً نشان می‌دهد که آماده‌ایم برای بازگرداندن صلح به خاورمیانه، با هر کسی همکاری کنیم».

وزیر خارجه ترکیه در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع تصمیم این کشور برای اعزام نیروی نظامی به لیبی نیز اشاره کرده و گفت: «همه تعهد دادند که نیروی نظامی بیشتر به لیبی اعزام نکنند. خدمه ما نیز فقط برای مقاصد آموزشی و تمرینی آنجا هستند».

چاووش‌اوغلو با بیان اینکه ترکیه آماده است با هر طرفی در لیبی همکاری کند، اما به مواضع مخالف ترکیه و روسیه در حمایت از طرف‌های درگیر لیبیایی اشاره کرده و گفت علی‌رغم اینکه آنکارا از دولت وفاق ملی لیبی به ریاست «فائز السراج» حمایت می‌کند اما مسکو حامی نیروهای موسوم به ارتش ملی لیبی به سرکردگی «خلیفه حفتر» است.

                               

ترکیه     تحریم     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :