موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/152795 :کد

در غرب آسیا :

پاسخ یمن به وزیر سعودی: تصمیم به صلح، اراده جدی می‌خواهد

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ — ۰۹:۱۱
تعداد بازدید : ۶۳   
 تحلیل ایران -پاسخ یمن به وزیر سعودی: تصمیم به صلح، اراده جدی می‌خواهد

عضو شورای عالی سیاسی یمن در پاسخ به وزیر خارجه عربستان که در مونیخ مدعی آمادگی عربستان برای حل سیاسی بحران یمن شده بود، گفت که عربستان تصمیم جدی و علنی برای صلح نشان نداده است.

به گزارش تحلیل ایران، عضو شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد که عربستان بر خلاف ادعای خود هرگز برای صلح در یمن جدی نبوده است.

«محمد علی الحوثی» در صفحه توئیتر خود اعلام کرد: «تصمیم صلح مانند تصمیمات جنگ به اراده کردن، تصویب کردن و خبر دادن نیاز دارد».

به گزارش شبکه المیادین، این مقام صنعا افزود: «متوسل شدن به کانال‌های پشت پرده برای گفت‌وگو نشانگر جدی نبودن در صلح است».

«فیصل بن فرحان آل سعود» وزیر خارجه عربستان سعودی شنبه شب در کنفرانس امنیتی مونیخ بر آمادگی ریاض برای گفت‌وگو با جنبش انصارالله تأکید کرد، حال آنکه ائتلاف عربی به رهبری عربستان سعودی در تازه‌ترین جنایت خود طی روزهای شنبه و یکشنبه با بمباران مناطقی در استان الجوف و الحجه بیش از ۳۰ نفر از شهروندان یمنی از جمله شماری کودک را کشته و زخمی کرد.

بن فرحان گفت که ریاض با وجود تشدید تنش‌ها در یمن اما به گفت‌وگوهای پشت پرده و تلاش برای آنچه به مصلحت یمنی‌هاست، ادامه می‌دهد.

بن فرحان گفت که توپ اکنون در زمین حوثی‌هاست و آن‌ها باید تصمیم بگیرند که صلح  یا تسلط با توسل به زور را می‌خواهند.

این وزیر سعودی مدعی شد که عربستان فعالیت‌های نظامی خود در یمن را تا ۹۸ درصد کاهش داده و بقیه مسائل به دیگر طرف‌ها بستگی دارد تا به توافقی دست یابند.

                               

یمن     عربستان سعودی                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :