موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/152801 :کد

در سوریه

آزادی بیش از ۱۰۰ منطقه در استان حلب طی چند روز اخیر

  دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۶۵   
 تحلیل ایران -آزادی بیش از ۱۰۰ منطقه در استان حلب طی چند روز اخیر

ارتش سوریه که موفق شد روز گذشته امنیت کل شهر حلب را با آزادی چند نقطه غربی آن تأمین کند، در عملیات چند روز گذشته توانسته بیش از صد منطقه را در غرب و جنوب این استان آزاد کند.

به گزارش تحلیل ایران، ارتش سوریه روز یکشنبه (۲۷ بهمن) پس از تسلط بر منطقه «صالات اللیرمون» موفق شد، پس از هشت سال، امنیت را به طور کامل به شهر حلب و مناطق غربی آن که هنوز در اشغال تروریست‌ها بود، بازگرداند.

ارتش سوریه روز یکشنبه همچنین موفق شده بود «جمعیة الزهراء» در غرب استان و «حریتان» در شمال غرب استان را پاکسازی کند تا بدین‌وسیله مناطق وسیعی در استان که هنوز در کنترل گروه‌های مسلح و تروریستی بود، یکجا آزاد شود.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» -نزدیک به مخالفان- گزارش کرد که ارتش سوریه فقط طی روز یکشنبه ۳۲ نقطه مسکونی (شهرک و روستا) را در ریف حلب آزاد کرد و بدین ترتیب شمار مناطق آزاد شده طی چند روز گذشته، به ۱۱۳ منطقه در جنوب و غرب استان حلب رسید که الراشدین شمالی، سعدیه، مدرسة الشرطة، شویحنه، تل شویحنه و کفرداعل از آخرین مواردی بود که آزاد شد.


قرمز، ارتش -- سبز، جبهة النصره. مناطق آزاد شده طی روزهای اخیر

 

این مرکز که مورد استناد رسانه‌های غربی هم هست، گزارش کرد که ارتش سوریه عملیات را همچنان ادامه می‌دهد و از نقطه «شیخ عقیل» که بتازگی آزاد شده، مواضع تروریست‌ها را زیر آتش توپخانه برده است.

دیدبان گزارش کرد که ارتش سوریه تلاش می‌کند که بزرگترین شهرکهای ریف حلب شمالی (شمال استان) را در ادامه موفقیت‌های اخیر، محاصره و آزاد کند.

همزمان با ارتش سوریه، جنگنده‌های روس نیز دیروز یکشنبه مواضع تروریست‌ها در جاده «ام-۴» را هدف دهها حمله هوایی قرار داد.

                               

سوریه     تروریست                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :