موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15284 :کد

0

روسیه قصد احداث دومین پایگاه نظامی را در مرز اوکرین دارد

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۴:۵۸
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -روسیه قصد احداث دومین پایگاه نظامی را در مرز اوکرین دارد

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی اسناد و افراد گزارش داد روسیه قصد دارد دومین پایگاه نظامی بزرگ خود را در مرز با اوکراین احداث کند.

خبرگزاری رویترز به نقل از برخی اسناد و افراد گزارش داد روسیه قصد دارد دومین پایگاه نظامی بزرگ خود را در مرز با اوکراین احداث کند.

بر اساس این گزارش ، این پایگاه جدید پنج هزار سرباز و همچینن ادوات سنگین نظامی را در خود جای خواهد داد.
رویترز پیش از این نیز در ماه جاری گزارش داده بود که روسیه در حال احداث یک پایگاه نظامی در منطقه «بلگورود» است. پایگاه دوم نسبت به پایگاه قبلی بیشتر در سمت شرق قرار دارد اما همچنان به مناطق تحت کنترل جدایی طلبان اوکراین در منطقه لوهانسک در شرق اوکراین نزدیک است. این مناطق صحنه درگیری های شدیدی میان نیروهای ارتش اوکراین و جدایی طلبان بوده است.
رویترز افزود: این پایگاههای نظامی بخشی از آماده سازی های نظامی روسیه در امتداد خط رویارویی با غرب؛ از دریای سیاه در جنوب تا دریای بالتیک در شمال و یادآور «پرده آهنین» در زمان جنگ سرد است.
سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و دولت طرفدار غرب در اوکراین ، مدعی هستند که روسیه از پایگاه های مرزی خود برای اعزام نیرو به نواحی شرقی اوکراین استفاده می کند.
روسیه سال گذشته میلادی شبه جزیره کِریمه اوکراین را به خاک خود ضمیمه کرد اما حضور نیروهای این کشور در خاک اوکراین را تکذیب می کند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :