موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/152841 :کد

نظر سنجی

محبوبیت رو به‌ افزایش سندرز و بلومبرگ در جمع دموکرات‌ها

  چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ — ۱۸:۱۸
تعداد بازدید : ۸۳   
 تحلیل ایران -محبوبیت رو به‌ افزایش سندرز و بلومبرگ در جمع دموکرات‌ها

پیمایش افکارسنجی جدید در آمریکا نشان می‌دهد محبوبیت سناتور ۷۸ ساله آمریکایی و سرمایه‌دار تازه‌وارد در جمع دموکرات‌ها در حال افزایش است.

به گزارش تحلیل ایران، نظرسنجی جدیدی که درباره اقبال عمومی به نامزدهای حزب دموکرات برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انجام شده، حاکی از افزایش رأی سناتور «برنی سندرز» و «مایک بلومبرگ» است.

در فاصله سه روز مانده به سومین مرحله انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها (در ایالت نوادا)، این نظرسنجی که به‌صورت توسط شبکه «اِی‌بی‌سی نیوز» و روزنامه «واشنگتن‌پست» انجام گرفته، نشان می‌دهد سندرز هم‌اکنون احتمالا از حمایت ۳۲ درصدی هواداران حزب دموکرات برخوردار است.

به نوشته وبگاه اِی‌بی‌سی نیوز، طبق این نظرسنجی، رأی سندرز در میان دموکرات‌ها نسبت به نظرسنجی ماه ژانویه امسال، ۸ درصد رشد داشته است.

رتبه بعدی این نظرسنجی به «جو بایدن» معاون رئیس‌جمهور پیشین آمریکا با ۱۷ درصد آراء اختصاص دارد که نسبت به نظرسنجی ماه ژانویه یازده درصد کاهش پیدا کرده است.

بر این اساس، بلومبرگ نیز که شاید در ابتدا گمنام بود اما در روزهای اخیر توانسته خود را در میان نامزدهای دموکرات به طرز چشمگیری بالا بکشد و اکنون در رتبه سوم با ۱۴ درصد رأی قرار دارد. بلومبرگ ماه قبل فقط از حمایت ۸ درصدی برخودار بود.

 

 

به نوشته وبگاه اِی‌بی‌سی نیوز، سناتور «الیزابت وارن» که طی هفت ماه کارزار انتخاباتی فراز و نشیب‌های زیادی را در نظرسنجی‌ها تجربه کرده، در بین نامزدهای دموکرات با ۱۱ درصد، در ربته چهارم قرار دارد.

نکته قابل توجه اما درصد پایین «پیت بوته‌جج» ۳۸ ساله است که ده روز پیش در مرحله اول انتخابات درون‌حزبی دموکرات‌ها  در ایالت آیووا رتبه نخست و در مرحله دوم (در ایالت نیوهمپشایر) رتبه دوم را کسب کرد. بوته‌جج که یک همجنس‌باز است، در این نظرسنجی فقط ۷ درصد رای دارد.

چندی پیش دفتر مرکزی حزب دموکرات با اعلام تعداد آراء وکلای ایالتی هر نامزد را بعد از دو انتخابات درون‌حزبی در دو ایالت، گفت بوته‌جج ۲۲ رای، سندرز ۲۱ رای، وارن ۸ رای، کلوبوچار ۷ رای و بایدن ۶ رای ایالتی دارد. (جزئیات بیشتر)

آیووا اولین ایستگاه رقابت درون‌حزبی دموکرات‌ها برای تعیین نامزد این حزب در انتخابات ریاست‌جمهوری امسال بود. فرآیند انتخابات درون‌حزبی که از روز سه‌شنبه با رأی‌گیری در ایالت آیووا آغاز شد، باید نهایتاً تا ژوئن ۲۰۲۰ در تمام ۵۰ ایالت آمریکا برگزار شود تا سرانجام در اواسط آن ماه در جلسه «مجمع ملی حزب دموکرات» نامزد این حزب برای رقابت با ترامپ انتخاب و معرفی شود.

                               

حزب دموکرات     انتخابات     آمریکا            


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :