موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15287 :کد

0

ایران به علت تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، هدف خصومت قرار گرفت

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۶:۰۰
تعداد بازدید : ۲۷۵   
 تحلیل ایران -ایران به علت تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، هدف خصومت قرار گرفت

اندیشمند معروف آمریکایی: ایران به علت تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، هدف خصومت قرار گرفته است.

 

اندیشمند معروف آمریکایی: ایران به علت تسلیم نشدن در مقابل آمریکا، هدف خصومت قرار گرفته است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبکه تلویزیونی پرس تی وی، نوام چامسکی گفت: اقدامات آمریکا در عرصه بین المللی مبتنی بر دکترین مافیایی است و خصومت های آمریکا علیه ایران به علت این است که ایران حاضر نشده است در مقابل واشنگتن کرنش کند.

به گفتۀ این استاد بازنشسته دانشگاه ام‌آی‌تی، امریکا اکنون نقش پدرخوانده یک گروه مافیایی را دارد و نمی‌تواند مخالفت با سیاست‌های خود را تحمل کند.

وی افزود: بزرگ‌ترین جرم ایران از دیدگاه واشنگتن مخالفت آن کشور با سیاست‌های امریکا است چون از آن بیم دارد که کشورهای دیگر هم از الگوی ایران در برابر امریکا پیروی کنند.

چامسکی گفت: مردم ایران نظم جهانی را به چالش کشیدند و توانستند حاکمی مستبد را که پس از کودتای 28 مرداد با مهندسی امریکا بر روی کار آمد بود، سرنگون کنند.

به گفتۀ او، دشمنی شدید امریکا نسبت به ایران به اندازه‌ای است که انگیزه‌‍‌های سیاسی را در پس منافع اقتصادی خود قرار داده تا به اصطلاح ایران را به خاطر این سرپیچی تنبیه کند.

این زبان‌شناس می‌گوید شرکت‌های انرژی، شرکت‌های بازرگانی و سرمایه‌گذاران امریکایی مایلند وارد بازار ایران شوند اما قدرت دولتی مانع حضور آن‌ها در این بازار است.

چامسکی در ادامه افزود: حضور گروه‌های تندرو به نفع منافع امریکا است و به همین دلیل واشنگتن از عربستان سعودی که مرکز وهابی‌گری در منطقه است حمایت می‌کند. / صدا و سیما

 

                               

چامسکی     ایران     جهان     تسلیم        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :