موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/152899 :کد

جهاد اسلامی:

تا اخراج متجاوزان از خاک فلسطین، از پا نخواهیم نشست

  ﺳﻪشنبه ۰۶ اسفند ۱۳۹۸ — ۰۹:۲۵
تعداد بازدید : ۸۰   
 تحلیل ایران -تا اخراج متجاوزان از خاک فلسطین، از پا نخواهیم نشست

نماینده جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در سوریه تأکید کرد که رژیم صهیونیستی با حملات خود قصد دارد به سوریه فشار وارد کند تا جنبش جهاد و سایر جنبشهای مقاومت را از خاک خود اخراج کند.

به گزارش تحلیل ایران، «اسماعیل السنداوی» نماینده جنبش «جهاد اسلامی» فلسطین در سوریه تأکید کرد که به مبارزه با رژیم صهیونیستی ادامه خواهد داد.

السنداوی به روزنامه الوطن سوریه گفت که تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی به ریف دمشق که به کشته شدن دو نفر از اعضای این جنبش منجر شد، برای فشار به سوریه است تا جهاد اسلامی را از خاک خود بیرون براند.

جهاد اسلامی روز گذشته با اعلام نام دو نفر از اعضای شهید خود، تأکید کرد که تا آزادسازی کامل خاک فلسطین، همچنان در مسیر مقاومت، حرکت خواهد کرد. این دو نفر در تجاوزات هوایی صهیونیستها از فراز جولان اشغالی به شهادت رسیدند (جزئیات بیشتر).

وی در ادامه گفت که حملات اخیر رژیم صهیونیستی یک مرکز آموزشی جهاد اسلامی را هدف قرار داد که در واقع طی چهار ماه گذشته، دومین بار است که حمله کرده است.

این مسئول فلسطینی بر این باور است که هدف صهیونیستها این است که به سوریه فشار وارد کنند تا جنبش جهاد و سایر جنبشهای مقاومت را از خاک خود اخراج کند.

السنداوی با بیان اینکه این حملات پیام تهدیدی به رهبران جهاد اسلامی است که هیچ جای امنی برایشان وجود ندارد، خاطر نشان کرد: «جهاد اسلامی جنبشی است که در برابر اشغالگری مقاومت می‌کند و از اشغالگر [صهیونیستی] هراسی ندارد».

وی ادامه داد: [جهاد اسلامی] تا اخراج متجاوزان از خاک فلسطین، به مقاومت در برابر اشغالگر [اسرائیلی] ادامه خواهد داد و تسلیم نخواهد شد».

این رهبر جهاد تأکید کرد که این جنبش، تمامی طرحهایی را که برای نابودی مسئله فلسطین است، و در رأس آن طرح صلح تحمیلی موسوم به «معامله قرن» را رد می‌کند.

السنداوی با بیان اینکه اسرائیل پس از بیرون راندن سازمان آزادیبخش فلسطین در سال ۱۹۸۲ از لبنان، فکر می‌کرد که مقاومت فلسطین را از بین برده است، گفت: «آری، اینها، فرزندان اردوگاههای فلسطینی در سوریه هستند که شهید تقدیم می‌کنند و نقش مهمی در افزایش توانمندی مقاومت فلسطین دارند».

نماینده جهاد اسلامی در سوریه گفت که «سرایا القدس» همان گونه که به ترور شهید «محمد الناعم» پاسخ داد، به حملات اخیر صهیونیستها پاسخ خواهند داد.

وی در پایان تأکید کرد، غزه و دمشق برای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی «صندوق رأی نیستند، بلکه اراضی عربی هستند که به تجاوزگری پاسخ خواهند داد و دمشق نیز پشتیبان اصلی مقاومت فلسطین باقی خواهد ماند».

                               

جنبش اسلامی     فلسطین                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :