موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حوزه کشاورزی

a/15291 :کد

0

۱۱۷۰میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی در فصل زراعی گذشته

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۶:۳۲
تعداد بازدید : ۳۴۵   
 تحلیل ایران -۱۱۷۰میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی در فصل زراعی گذشته

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: در سال زراعی جدید بیمه محصولات زراعی راهبردی بویژه گندم بدون محدودیت و بدون افزایش قیمت تعرفه انجام می شود.

قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: در سال زراعی جدید بیمه محصولات زراعی راهبردی بویژه گندم بدون محدودیت و بدون افزایش قیمت تعرفه انجام می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد ابراهیم حسن نژاد با اشاره به اینکه خشکسالی و تغییرات آب و هوایی خطرهای بخش کشاورزی را افزایش داده است، افزود: طرح بیمه نامحدود محصولات زراعی راهبردی از ابتدای سال زراعی جدید در تمام استان های کشور قابل اجراست.
وی گفت: در پی اجرای سیاست های وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جدید تلاش کردیم تعهدات و میزان پرداخت غرامت جبران کننده زیان بیمه گر باشد.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: در سال زراعی جدید حق بیمه کشاورز در محصولات غیرراهبردی و در بخش باغداری ۲۰ درصد افزایش یافته و در عوض این میزان افزایش ، تعهدات صندوق بیمه ۴۰ درصد در مقایسه با سال زراعی ۹۴-۹۳ افزایش یافته است.
محمد ابراهیم حسن نژاد گفت: صندوق بیمه کشاورزی در سال زراعی جدید ۱۵۳ محصول را تحت پوشش بیمه قرار می دهد.
وی از اجرای طرح بیمه محصولات کشاورزی بر اساس شرایط آب و هوایی مناطق مختلف خبرداد و افزود: دستورالعمل بیمه محصولات کشاورزی و سطح تعهدات صندوق براساس مخاطرات آب و هوایی هر منطقه تدوین و ابلاغ شده است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: در سال زراعی جدید دستورالعمل های بیمه ای متناسب با الگوی کشت و ضریب خطر هر منطقه طراحی شده است تا بتوانیم خدمات مناسب تری به کشاورزان ارائه دهیم.
حسن نژاد درباره مخاطرات جدید طبیعی در کشور و بیمه این عوامل در سال زراعی جدید افزود: چند سالی است که پدیده ریزگردها خسارات زیادی را به کشاورزان وارد می کند بنابراین طرح بیمه پذیری این خطر در سال زراعی جدید در دست بررسی است تا این مورد نیز تحت پوشش بیمه قرار گیرد.
وی گفت: هم اکنون ۲۰۴ مورد خطرپذیری تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی افزود: در سال زراعی جدید خسارات مربوط به آن دسته از آفات و بیماریها که مدیریت و کنترل آنها از اراده کشاورزان خارج است تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
حسن نژاد همچنین از طرح جدید صندوق بیمه کشاورزی در بخش آبزی پروری خبرداد و گفت: در سال زراعی جدید محصول پرورش دهندگان آبزیان که با روش پرورش ماهی در قفس تولید می شود تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.
وی افزود: دستورالعمل های بیمه آبزی پروران به استان ها و مناطقی که این طرح در آنجا اجرا می شود ابلاغ شده است.
قائم مقام صندوق بیمه کشاورزی گفت: در این طرح تجهیزات و عوامل تولید شامل قفس و دیگر ابزار و وسایل نیز بیمه می شود.
حسن نژاد درباره میزان خسارات سال زراعی ۹۴-۹۳ افزود: براساس برآوردهای انجام شده حدود ۱۱۷۰ میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی وارد شده که ۱۲۰ میلیارد تومان آن پرداخت و ۱۰۵۰ میلیارد تومان دیگر باقی مانده است که تا پایان فصل پائیز پرداخت خواهد شد.
وی گفت: برای سال زراعی ۹۵-۹۴ نیز برآورد خسارات حدود ۱۲۰۰ میلیارد تومان پیش بینی شده است. / جهاد کشاورزی
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :