موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/153045 :کد

منتخب مردم آباده

اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی در مجلس یازدهم افزایش یابد

  ﺳﻪشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۸ — ۰۸:۱۱
تعداد بازدید : ۱۱۳   
 تحلیل ایران -اعتبارات کاهش آسیب‌های اجتماعی در مجلس یازدهم افزایش یابد

منتخب مردم آباده در مجلس یازدهم گفت: در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی برای اولین بار بودجه‌ای در سال جاری تخصیص یافت، اما باید در مجلس آتی نگاهی ویژه‌تر به این موضوع شود.

رحیم زارع منتخب مردم آباده در مجلس یازدهم، درباره مهمترین اولویت‌ها در مجلس یازدهم، گفت: پیگیری امورات مربوط به سند چشم انداز 1404 و اسناد بالادستی و بیانیه گام دوم انقلاب از سوی مجلس آتی باید دارای اولویتی ویژه‌ باشد، لذا مجلس یازدهم باید برای اصلاح قوانین بالادستی و پیگیری امورات مربوط به اقتصاد مقاومتی اقدامات لازم را انجام دهند.

وی افزود: مجلس یازدهم باید نگاه ویژه‌ای به آب و محیط زیست بازآفرینی بافت‌های ناکارآمد و فرسوده در شهرها و همچنین توسعه صنایع معدنی، گردشگری و کشاورزی و رفع خلاء‌های قانونی آن و حمایت از فعالین این بخش‌ها داشته باشد و آن را در دستور کار قرار دهد.

**زیر ساخت‌های حمل و نقل را برای افزایش درآمد بهبود ببخشیم

منتخب مردم آباده در مجلس یازدهم افزود: با توجه به موقعیت سوق‌الجیشی و استراتژی جمهوری اسلامی در منطقه غرب آسیا که کریدور غرب به شرق و شمال به جنوب محسوب می‌شود باید بتوانیم با توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل و کریدورهای هوایی حداکثر استفاده را از ترانزیت ببریم. 

زارع خاطرنشان کرد: بهبود محیط کسب و کار و تولید و توزیع اقلام و کالاها در فضای مجازی و عادلانه کردن نظام پرداخت‌ها، توانمندسازی فقرا و محرومین که در برنامه ششم توسعه در آن تاکید شده است، از دیگر موضوعات مهمی است که می‌تواند در مجلس یازدهم در دستور کار قرار گیرد.

وی گفت: کاهش آسیب‌های اجتماعی که برای اولین بار بودجه‌ای در سال جاری به آن تخصیص داده شد می‌تواند منجر به بهبود این وضعیت شود هر چند که 2 هزار میلیارد تومانی که سال 98 به آن داده شد رقم کمی بود.

منتخب مردم آباده در مجلس یازدهم اظهار داشت:‌ اصلاح قوانین و مقررات خصوصی سازی و سالم سازی قوانین تولید و اشتغال و شفاف سازی بیشتر این حوزه‌ها از دیگر اولویت‌های مجلس یازدهم است. افزایش نظارت مجلس بر اقدامات قوه مجریه به ویژه خرید تضمینی محصولات کشاورزی و دامپروری می‌تواند التهابات این حوزه را بکاهد. مجلس یازدهم باید سریع‌تر در راهبرد صنعتی شدن کشور بازنگری کند، چرا که این راهبرد به خوبی اجرا نشده و نظارتی هم بر این بخش وجود نداشته است. 

زارع خاطرنشان کرد: مبارزه با فساد خط قرمز محسوب می‌شود به همین دلیل مجلس یازدهم و دولت در این باره باید اقدامات عملی انجام دهند این در حالی است که قوه قضائیه تلاش‌های خوبی در این زمینه انجام داده است. ولی باید قوا هم افزایی لازم را برای یکپارچه سازی اقدامات در این بخش انجام دهند. این در حالی است که افکار عمومی در این باره سؤال و ابهام داشته و دغدغه دارد. 

وی تاکید کرد: مجلس یازدهم باید در راستای وحدت قوا و همکاری با آنها برای رفع مشکلات و به ویژه دغدغه‌های معیشتی و تولید و اشتغال گام‌های اساسی بردارد.

                               

مجلس     حمل و نقل                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :