موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/15482 :کد

0

باید برای تغییر نظام ایران برنامه داشته باشیم

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۶
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -باید برای تغییر نظام ایران برنامه داشته باشیم

یک روزنامه آمریکایی خواستار آن شده که دولت این کشور به منظور تغییر نظام ایران استفاده از دیپلماسی عمومی و سیاه‌نمایی درباره وضعیت زنان را در دستور کار قرار دهد.

یک روزنامه آمریکایی خواستار آن شده که دولت این کشور به منظور تغییر نظام ایران استفاده از دیپلماسی عمومی و سیاه‌نمایی درباره وضعیت زنان را در دستور کار قرار دهد.

به گزارش تحلیل ایران ، «پیتر کهنلو» که رئیس اکثریت ایرانی‌های مقیم آمریکا معرفی شده در یادداشتی به معرفی «نقشه‌راهی برای تغییر نظام ایران» پرداخته است.

«کهنلو» در این نوشته در روزنامه وال‌استریت‌ژورنال از سیاست دولت آمریکا در قبال ایران و «برجام» انتقاد کرده و نوشته درون‌مایه دیپلماسی واشنگتن با تهران را این ایده تشکیل می‌دهد که ممانعت در «جاه‌طلبی‌های هسته‌ای ایران» به «قلب» (تبدیل) نظام این کشور متجر خواهد شد.

او می‌نویسد: « اما هیچ چیز در تاریخ 36 ساله جمهوری اسلامی حاکی از آن نیست که چنین قلبی صورت بگیرد.»

«کهنلو» بر همین اساس دستیابی به این هدف را مستلزم داشتن نقشه‌راهی دانسته است که دولت آمریکا باید آن را در سالهای آتی در دستور کار قرار دهد.

او با بیان این پیشنهاد که «کار را با دیپلماسی عمومی آمریکا شروع کنید» از برنامه‌های جنگ نرم رسانه‌ای فعلی آمریکا انتقاد کرده و آنها را اتلاف منابع مالی توصیف کرده است. کهنلو می‌نویسد واشنگتن در حال حاضر بیش از 700 میلیون دلار برای «رادیو آزاد آمریکا و اروپا» و «صدای آمریکا» هزینه می‌کند، در حالی که آنها چیزی جز اتلاف بودجه نیستند.

کهنلو می‌نویسد: «برنامه‌های صدای آمریکا در بهترین حالت، کسالت‌آور هستند و در بدترین حالت، مواضع نظام ایران را ترویج می‌دهند.»

رئیس اکثریت ایرانی‌های مقیم آمریکا با بیان اینکه واشنگتن به عنون راهکار دوم بایستی نابرابری‌های میان زنان و مردان را برجسته کند، می‌افزاید: «دولت آمریکا بایستی... صدای زنان ایران را در بلندگو کند.»

ایده راه‌اندازی پارلمان آنلاین، راهکار دیگری است که او پیشنهاد داده و گفته ایرانی‌های می‌توانند در این پایگاه‌ها بحث‌های سیاسی راه بیندازند.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :