موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/15484 :کد

0

حادثه امروز در منا سناریوی جنگ قدرت در آل سعود است

  پنجشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۷
تعداد بازدید : ۱۷   
 تحلیل ایران -حادثه امروز در منا سناریوی جنگ قدرت در آل سعود است

یک کارشناس مسائل سیاسی، حادثه امروز در منا را یک صحنه از جنگ قدرت در آل سعود برشمرد و گفت: به نظر می‌رسید این سناریوی بی‌کفایت‌سازی بن‌نایف است .

یک کارشناس مسائل سیاسی، حادثه امروز در منا را یک صحنه از جنگ قدرت در آل سعود برشمرد و گفت: به نظر می‌رسید این سناریوی بی‌کفایت‌سازی بن‌نایف است .

به گزارش تحلیل ایران ، رضا سراج استاد دانشگاه و کارشناس مسائل سیاسی در گفت‌‌وگو با تسنیم؛ با اشاره به واقعیت کشته شدن جمعی از حجاج در مراسم رمی جمرات این حادثه را یک صحنه از سناریوی جنگ قدرت در آل سعود برشمرد و گفت: حادثه امروز یک سناریو بود تا طی آن محمد بن نایف ولیعهد و مسول حج بی‌کفایت معرفی شود تا بعد از مراسم حج امسال برکنار و محمد بن سلمان جایگزین آن شود.
وی تصریح کرد: از مدتها قبل برخی منابع اعلام می‌کردند که پادشاه بعد ازحج کناره‌گیری کرده و پسرش را به عنوان جایگزین خود معرفی می‌کند از طرف دیگر جناح دموکرات آمریکا هم مایل به روی کار بن‌نایف بود.
این کارشناس مسائل سیاسی برهمین اساس تاکید کرد: به نظر می‌رسد سناریوی بی‌کفایت سازی بن‌نایف جنگ قدرت را در آل سعود شعله‌ور کرده باشد به همین خاطر در روزهای آینده شاهد تشدید جنگ قدرت در‌ آل سعود خواهیم بود.
سراج در پایان گفت: ملک سلمان دستور داده لیستی از برگزار کنندگان مراسم منا تهیه شود تا مسببان این حادثه گردن زده شوند. این دستور نشان از آغاز تسویه حساب‌ها و زمینه‌سازی برای مقصر ساختن بن‌نایف و برکناری او است.

                               

حادثه     حج     ملک سلمان     منا     آل سعود    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :