موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15494 :کد

0

شورای حقوق بشر جامعه جهانی رابه بررسی حادثه مکه فرا خواند

  جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۷
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -شورای حقوق بشر جامعه جهانی رابه بررسی حادثه مکه فرا خواند

شورای بین المللی حمایت از دادرسی عادلانه و حقوق بشر در ژنو، ضمن ابرازهمدردی باخانواده های قربانیان حادثه پل جمرات درمکه،جامعه جهانی را با پیشنهاد تشکیل کمیته تحقیق به بررسی علل این حادثه فرا خواند.

شورای بین المللی حمایت از دادرسی عادلانه و حقوق بشر در ژنو، ضمن ابرازهمدردی باخانواده های قربانیان حادثه مرگبار پل جمرات درمکه،جامعه جهانی را با پیشنهاد تشکیل کمیته تحقیق بین المللی به بررسی علل این حادثه فرا خواند.

به گزارش تحلیل ایران ، شورای بین المللی حمایت از حقوق بشر با انتشار بیانیه ای ضمن عرض تسلیت و ابراز همدردی با خانواده جان باختگان این حادثه که در روزعید قربان و حین انجام مناسک حج درمکه کشته شدند از جامعه بین المللی خواست تا با تشکیل فوری کمیته تحقیق بین المللی به بررسی ابعاد و دلایل این فاجعه هولناک و دیگر حوادثی که طی سالهای گذشته درهمین حوزه رخ داده، بپردازد.
دربخش دیگری ازاین بیانیه آمده است: جامعه بین المللی و انسانی لازم است با اتخاذ مواضع رسمی و فوری از جان هزاران انسان حمایت کند و از تکرار چنین رویدادهای هولناکی آن هم در زمان برگزاری کنگره حج پیشگیری نماید.
این شورا در ادامه اعلام کرده است: انتظار می رود امکانات رفاهی لازم در اختیار حجاج مسلمان قرار گیرد تا بدون مشکل به انجام اعمال دینی خود بپردازند.

منبع : ایرنا

                               

حمایت از حقوق بشر     فاجعه     حج     منا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :