موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/15569 :کد

0

آل سعود بجای اداره حج به دنبال تفرقه‌افکنی است

  جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۴
تعداد بازدید : ۲۶۱   
 تحلیل ایران -آل سعود بجای اداره حج به دنبال تفرقه‌افکنی است

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: سازمان همکاری اسلامی باید هرچه سریع‌تر با تشکیل جلسه‌ای، برای مدیریت حج فکری کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با بیان اینکه آل سعود بجای اداره حج به دنبال ایجاد تفرقه بین مسلمانان است، گفت: سازمان همکاری اسلامی باید هرچه سریع‌تر با تشکیل جلسه‌ای، برای مدیریت حج فکری کند.

حجت‌الاسلام ابراهیم کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبر در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگارفارس ضمن ابراز تأسف از فاجعه منا، اظهار داشت: حوادثی که در حج امسال در عربستان پیش آمده ازجمله سقوط جرثقیل در مسجدالحرام و همچنین فاجعه منا نشان می‌دهد شکل مدیریتی که دولت عربستان اعمال می‌کند، پاسخگوی نیاز واقعی مسلمانان نیست.

وی افزود: این حوادث و فجایع نه تنها دل همه مسلمانان را به درد آورده بلکه باعث شوکه شدن مردم جهان شده است. بر همین اساس سازمان همکاری اسلامی باید هرچه سریع‌تر با تشکیل جلسه‌ای، برای مدیریت حج فکری کند و کمیته حقیقت‌یابی برای پیگیری مسئله و احقاق حقوق بازماندگان قربانیان این فاجعه و اتخاذ تدبیر برای آینده تشکیل دهد.

حجت‌الاسلام کلانتری ضمن انتقاد شدید از بی‌کفایتی آل سعود برای مدیریت حج، گفت: آل سعود یک واجب بزرگ مانند حج و منافع بزرگی که این مناسک برای امت اسلام دارد را تبدیل به یک جریان اقتصادی برای خودش و فاجعه‌ای برای دیگر کشورهای مسلمان کرده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران با تأکید براینکه حوادث رخ داده در مراسم حج نیم‌تواند حالت یک دولت مسئول را نشان دهد، گفت: آل سعود بجای اداره حج بدنبال تفرقه افکنی بین مسلمانان است. ازجمله اینکه مانع ورود حجاج برخی کشورهای اسلامی از جمله یمن و سوریه شده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدیریت آل سعود ضربه زدن به مسلمانان است. این نوع مدیریت قابل پیگیری حقوقی است. دولتی که خود را خادم حرمین شریفین می‌داند نباید از قبال چنین فجایعی به راحتی عبور کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :