موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/15736 :کد

0

تمایل شیلی برای بازگشایی سفارت در تهران

  جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۴۴
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -تمایل شیلی برای بازگشایی سفارت در تهران

وزیر خارجه شیلی در دیدار ظریف تمایل دولت متبوعش را برای اعزام دیپلماتی عالیرتبه به تهران به عنوان اولین قدم در راستای ارتقاء روابط سیاسی شیلی با ایران و بازگشایی سفارت شیلی در تهران اعلام کرد.

وزیر خارجه شیلی در دیدار ظریف تمایل دولت متبوعش را برای اعزام دیپلماتی عالیرتبه به تهران به عنوان اولین قدم در راستای ارتقاء روابط سیاسی شیلی با ایران به سطح سفیر و بازگشایی سفارت شیلی در تهران اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و شیلی در حاشیه اجلاس سران برای تعیین دستورکار توسعه پسا-2015، در مقر سازمان ملل متحد با یکدیگر دیدار کردند و در خصوص بازگشایی سفارت شیلی در تهران و گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های مختلف از جمله بخش کشاورزی تبادل نظر به عمل آوردند.

در این ملاقات وزیر امور خارجه شیلی تمایل دولت متبوعش را برای اعزام دیپلماتی عالیرتبه به تهران به عنوان اولین قدم در راستای ارتقاء روابط سیاسی شیلی با جمهوری اسلامی ایران به سطح سفیر و بازگشایی سفارت شیلی در تهران اعلام کرد که مورد استقبال محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

ضمنا طرفین در خصوص مسائل بین‌المللی و بحران‌های منطقه‌ای از جمله سوریه و یمن تبادل نظر به عمل آوردند و بر ضرورت همکاری‌های فیمابین برای نیل به صلح پایدار در کشورهای بحران زده با استفاده از یک راه‌حل سیاسی تاکید کردند.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :