موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/15737 :کد

0

دست سعودی‌ها در خون هزاران حاجی حادثه منا آلوده است

  جمعه ۰۳ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۵۰
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -دست سعودی‌ها در خون هزاران حاجی حادثه منا آلوده است

کارشناس مسائل دینی گفت: "البته باید گفت که در ماجرای منا، خفت و خواری برای سعودی‌هاست آنها دست‌شان به خون حجاج آلوده شده و باید عذرخواهی کنند"

کارشناس مسائل دینی گفت: "البته باید گفت که در ماجرای منا، خفت و خواری برای سعودی‌هاست آنها دست‌شان به خون حجاج آلوده شده و باید عذرخواهی کنند"

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام سید مهدی طباطبایی کارشناس مسائل دینی در گفت‌‌وگو با تسنیم با اشاره به حادثه منا که منجر به کشته شدن بیش از 1000 نفر از حجاج شد، گفت: ابتدا باید به عزیزان به خون خفته در منا که در میزبانی خدا به میهمانی خدا رفتند، درود بفرستیم و دعا کنیم که این عزیزان با پیامبر خدا محشور شوند و خداوند به بازماندگان آنها نیز صبر عنایت کند.
وی که خود برای دفعات متعددی به توفیق زیارت خانه خدا نائل شده است، گفت: درباره ماجرای منا، سه نکته اهمیت اهمیت دارد. اول اینکه حجاج باید در روشی که اعمال حج را انجام می‌دهند دقت کنند و اعمال را به درستی انجام دهند تا خدای‌‌‌ناکرده با اعمال ناقص به کشور بازنگردند لذا، کسانی که مسئولیت آموزش حجاج را دارند و مسئولین کاروان‌ها باید دقت بیشتری داشته باشند.
طباطبایی با بیان اینکه عربستان با جنگ قدرت داخلی مواجه است، گفت: گاهی ممکن است این جنگ قدرت داخلی در عربستان موجب شود که نسبت به حجاج و حج غلفت‌های شود و البته ممکن است اتفاقاتی پشت پرده باشد که ما از آن آگاه نیسیتیم. بی توجهی و غفلت از وضعیت حجاج و و انضباط در حج حادثه آفرین است لکن اگر مدیریت سالم باشد اتفاقات ناگوار رخ نمی‌دهد لذا باید همه مسئولین با هماهنگی هم انشاالله وضعیت را بهتر کنند.
"البته باید گفت که در ماجرای منا، خفت و خواری برای سعودی‌هاست آنها دست‌شان به خون حجاج آلوده شده و باید عذرخواهی کنند"
این کارشناس مسائل دینی و استاد اخلاق با بیان اینکه سعودی‌ها باید از ملت و کشورهای اسلامی عذرخواهی کنند، تصریح کرد: عدم عذرخواهی از ملت‌های مسلمان توسط عربستان، گناه بزرگ سیاسی و اجتماعی است که من مطمئن هستیم علاوه بر اینکه گناه هست، تبعات بدی برای سعودی‌ها و حج دارد. البته ما نگران سعودی‌ها نیستیم بلکه نگرانیم که اهمیت و جایگاه حج لطمه ببیند یا خدای‌‌ناکرده امنیت حجاج تامین نشود.
وی افزود: نکته سوم مربوط به مدیران کاروان‌هاست، مدیران و مسئولان کاروان‌ها باید شرایط را مدیریت کنند و اجازه ندهند استرس در انجام اعمال حج خللی ایجاد کند.مدیران کاروان‌ها باید آرامش را فراهم کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :