موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی بین الملل

a/15748 :کد

0

آمار قربانیان فاجعه منا به تفکیک کشورها

  شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ — ۰۰:۴۰
تعداد بازدید : ۲۸۷   
 تحلیل ایران -آمار قربانیان فاجعه منا به تفکیک کشورها

خبرگزاری فرانسه در گزارشی آمار قربانیان فاجعه دلخراش منا را منتشر کرد. در این میان، ایران با ۱۳۱ کشته، بیشترین آمار تلفات را دارد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی آمار قربانیان فاجعه دلخراش منا را منتشر کرد. در این میان، ایران با ۱۳۱ کشته، بیشترین آمار تلفات را دارد.

به گزارش تحلیل ایران ، عربستان سعودی تا این لحظه رسما آماری را که هویت قربانیان فاجعه منا را نشان دهد، اعلام نکرده است. خبرگزاری فرانسه در گزارشی با استناد به آمار ارائه شده توسط کشورهای اسلامی، شمار قربانیان منا را اعلام کرده است.
بر این اساس، در حادثه روز پنجشنبه 131 ایرانی، 87 تبعه مراکشی، 20 تبعه کامرونی، 14 تبعه هندی، 14 تبعه مصری، 11 تبعه چاد، 8 تبعه سومای، 5 تبعه سنگالی، 7 تبعه پاکستانی، 4 تبعه سنگالی، 4 تبعه تانزانیا، 3 تبعه نیجریه‌ای، 2 تبعه الجزائری، 3 تبعه اندونزی، 3 تبعه کنیایی، یک هلندی و یک بروندی جان باخته‌اند.
در فاجعه روز پنجشنبه در منا، حدود یک‌هزار و 300 تن از حجاج کشته و بیش از 2000 نفر دیگر زخمی شده‌اند. ولی رسانه‌های عربستان به‌خصوص که به صورت محدود و هدایت شده به حادثه منا پرداخته‌اند، تعداد قربانیان این فاجعه را 717 نفر گزارش می‌کنند.

منبع : تسنیم

                               

فاجعه     حج     منا     حادثه منا        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :