موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/15837 :کد

0

استیصال آوارگان در همسایگی سوریه دلیل سونامی در اروپاست

  شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ — ۱۳:۴۵
تعداد بازدید : ۱۲۶   
 تحلیل ایران -استیصال آوارگان در همسایگی سوریه دلیل سونامی در اروپاست

یک مقام بلندپایه سازمان ملل اعلام کرد، یکی از عواملی که به موج فعلی پناهندگی در اروپا دامن زده، شرایط ناگوار زندگی چهار میلیون سوری است که به کشورهای همسایه فرار کرده‌اند چرا که آنها با توجه به...

یک مقام بلندپایه سازمان ملل اعلام کرد، یکی از عواملی که به موج فعلی پناهندگی در اروپا دامن زده، شرایط ناگوار زندگی چهار میلیون سوری است که به کشورهای همسایه فرار کرده‌اند چرا که آنها با توجه به محدودیت‌ها و اعتبارات ناچیز برنامه‌های کمک‌رسانی یک بار دیگر مجبور به فرار از این کشورها به اروپا می‌شوند.

 

به گزارش تحلیل ایران، به نقل از پایگاه سازمان ملل، امین عواد، مدیر خاور میانه و شمال آفریقای دفتر کمیسیونر عالی پناهندگان سازمان ملل گفت: پناهندگان (سوریه) با شرایط زندگی هولناک و محدودیت‌ها در نظام قانونی پناهندگان در کشورهای میزبان مواجه می شوند. وقتی که مردم سرپناه مناسبی نداشته باشند و با درآمد روزی 45 سنت زندگی کنند، البته که خواهان نقل مکان هستند.

 

وی در یک کنفرانس خبری در شهر ژنو گفت: پناهندگان مجبور به در پیش گرفتن راهبردهای منفی برای زنده ماندن نظیر کارگری کودکان، ترک مدرسه، تکدی‌گری و برقرار رابطه جنسی هستند. آنها به پشتیبانی خیلی بیشتری احتیاج دارند. این‌ها جوامعی هستند که ارزش زیادی برای تحصیلات قائل هستند و اکنون شاهدند که کودکانشان در حال ترک مدرسه هستند.

 

وی با اذعان به این که پناهندگان امید خود برای هر گونه بهبود وضعیت در سوریه را ازدست داده اند، هشدار داد: این وضعیت تنها زمانی پایان می یابد که درگیری‌ها تمام شده و منطقه باثبات شود.

 

عواد گفت: سوریه در حال سوختن در آتش است. شهرها از بین رفته‌اند و به همین دلیل است که مردم این کشور دست به نقل مکان می زنند. به همین دلیل است که ما شاهد بهمن و سونامی کسانی که رهسپار اروپا می شوند هستیم. تا زمانی که راه حلی برای سوریه وجود نداشته باشد و شرایط در کشورهای همسایه بهبود نیابد، مردم اقدام به جابجایی خواهند کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :