موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/15861 :کد

0

اعزام گروه های امدادی به بیمارستان های طائف و جده

  شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۱
تعداد بازدید : ۱۵۶   
 تحلیل ایران -اعزام گروه های امدادی به بیمارستان های طائف و جده

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تعدادی از مجروحان ایرانی فاجعه منا در بیمارستان های خارج از مکه هستند، گفت: گروه های امدادی به بیمارستان های طائف و جده اعزام شده اند.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه تعدادی از مجروحان ایرانی فاجعه منا در بیمارستان های خارج از مکه هستند، گفت: گروه های امدادی به بیمارستان های طائف و جده اعزام شده اند.

سعید اوحدی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: آمار دقیق و قطعی کشته شدگان، مجروحان و مفقودان ایرانی حادثه منا را اعلام خواهیم کرد.
وی ادامه داد: در سردخانه ها عکس 500 نفر را گذاشته اند و عوامل اجرایی امداد ایرانی باید آنها را شناسایی کنند و عکس را با امکانات خود طراحی کرده و بصورت متمرکز در هتل های میزبان زائران ایرانی قرار دهیم.
اوحدی افزود: با گذاشتن عکس ها در هتل ها، از مدیران کاروانها می خواهیم برای شناسایی حضور یابند.
وی خاطرنشان کرد: از امروز روند شناسایی سرعت جدی تری می گیرد و دعا می کنیم عمده عزیزانی که به عنوان مفقود معرفی می شوند، جزو مجروحان یا افرادی باشند که در هتل ها مستقر هستند.
رییس سازمان حج و زیارت با عمیق خواندن فاجعه و وسیع بودن این مصیبت خونبار افزود: از روز گذشته تا امروز اطلاع یافتیم تعدادی از مجروحان ایرانی در طائف هستند اما در عربستان اجازه تردد به شهرها داده نمی شود و باید برای این کار مجوز دریافت کنیم.
اوحدی از اعزام گروهی با هماهنگی ستاد امداد جمهوری اسلامی ایران به بیمارستان های طائف و جده برای شناسایی مجروحان ایرانی خبر داد.
وی با بیان اینکه حجم کار برای شناسایی بسیار سنگین است، ادامه داد: ستاد امداد بدلیل حجم کار، یا گرما زده یا با مجروحیت مواجه شده اند و کار را با اعتقاد به اینکه تمام تلاش ها، رفع نگرانی مردم شریف ایران بویژه خانواده های حجاج است، انجام می دهیم.
اوحدی اولویت کار سازمان حج و زیارت را بازگرداندن پیکرهای جانباختگان عنوان کرد و گفت: در تلاشیم با شناسایی که در سردخانه ها انجام می شود، تمهیدات قانونی را برای انتقال این اجساد به کشور انجام دهیم.
وی ادامه داد: برنامه های اعزام مجروحان را به همراه خانواده های آنها با نخستین پرواز فراهم خواهیم کرد.
فاجعه منا پنجشنبه هفته گذشته همزمان با روز عید قربان و هنگام حرکت زائران برای رمی جمرات بر اثر سوءمدیریت و بی کفایتی مسوولان سعودی رخ داد.
در اثر این فاجعه، 136 زائر ایرانی جان باختند و 102 زائر دیگر مجروح شدند.
شمار مفقودان ایرانی این حادثه نیز 344 نفر اعلام شده است.
در این حادثه دلخراش در مجموع نزدیک به دو هزار زائر جان خود را از دست دادند و گفته می شود بیش از این تعداد نیز مجروح شده اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :