موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد

a/15910 :کد

0

انگلیس پیشنهادسرمایه‌گذاری خوبی برای پساتحریم درایران دارد

  شنبه ۰۴ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۳۴
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -انگلیس پیشنهادسرمایه‌گذاری خوبی برای پساتحریم درایران دارد

کاردار سفارت انگلیس در ایران گفت: زمانی که تحریم‌ها برداشته شود سفارت انگلیس در تهران پیشنهادهای خود را برای توسعه تجارت و اینکه چه فرصت‌هایی می‌توانیم داشته باشیم را برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد.

به گزارش تحلیل ایران، ایجی شارما کاردار سفارت انگلیس در ایران در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان، نایب رئیس مرکز خدمات دفتر سرمایه‌گذاری خارجی این استان، معاون استاندار و دیگر مسئولان درباره روابط این کشور با جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت و مردم انگلیس علاقه‌مند به توسعه روابط تجاری با ایران و شراکت طولانی مدت هستند.

وی با اشاره به حضور هیئت‌های تجاری لهستان در تهران افزود: هیئت‌های زیادی از کشورهای مختلف مانند لهستان وارد ایران می‌شوند که بیشتر در تهران می‌مانند اما مهم است که هیئت‌های تجاری به دیگر نقاط ایران سفر کنند و فرصت‌ها را ببینند.

شارما به وضعیت پساتحریم اشاره کرد و یادآور شد: زمانی که تحریم‌ها برداشته شود سفارت انگلیس در تهران پیشنهادهای خود را برای توسعه تجارت و اینکه چه فرصت‌هایی می‌توانیم داشته باشیم را برای سرمایه‌گذاری ارائه می‌دهد.

وی با بیان این که دولت انگلیس می‌تواند در زمینه سرمایه‌گذاری مناسب با ایران اقدام کند، خاطرنشان کرد: در صورتی که تحریم‌ها برداشته شود ارتباط تجاری با ایران انجام می‌شود و این ارتباط برای شرکت‌های اروپایی لازم است.

ضرورت سرمایه‌گذاری خارجی در فعال کردن مسیرنوستراک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان نیز در نشست مذکور به ویژگی‌های بارز این استان اشاره کرد و گفت: گیلان در بخش کشاورزی و صنعت دارای اهمیت زیادی است و با توجه به موقعیت مکانی، ارتباط بسیار خوبی با کشورهای، همسایه، اروپایی و روسیه دارد.

هادی تیزهوش‌تابان با بیان اینکه رشت در گذشته به عنوان دروازه اروپا شناخته می‌شد، تصریح کرد: مسیر اروپا از گیلان عبور می‌کرد.

وی وجود خط آهن نوستراک را از ویژگی‌های منحصر‌ به‌فرد گیلان دانست و یادآور شد: این خط از فنلاند آغاز و وارد روسیه شده و پس از عبور از سن‌پترزبورگ و مسکو به آستراخان روسیه وصل می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان با بیان اینکه خط آهن نوستراک به جنوب کشور وصل می‌شود، خاطرنشان کرد: این خط آهن به کشورهای خلیج فارس و بخشی جنوب شرقی آسیا متصل می‌شود.

وی مسیر خط آهن جمهوری آذربایجان به آستارای گیلان و ایران را از دیگر ویژگی‌ها برشمرد و تصریح کرد: این خط به آستارا‌ ـ‌ انزلی و رشت متصل می‌شود و علاوه بر کاهش فاصله زمانی، هزینه آن یک سوم تقلیل می‌یابد.

تیزهوش‌تابان امکانات گیلان در برخورداری از ترانزیت کالا را بسیار خوب توصیف کرد و متذکر شد: تکمیل خط آهن نوستراک نیاز به سرمایه‌گذاری خارجی دارد و اگر چه صحبت‌های زیادی با شرکت‌های خارجی صورت گرفته اما هنوز قراردادی منعقد نشده است.

وی پروژه خط آهن آستارا به رشت را نیازمند سرمایه‌گذاری خارجی دانست و یادآور شد: احداث این پروژه جزو مصوبات دولت است و سرمایه‌گذاری تضمینی می‌خواهد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :