موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/15947 :کد

0

آل‌سعود وعده الهی درباره امنیت زائران خانه خدا رانادیده گرفت

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۰۱:۱۲
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -آل‌سعود وعده الهی درباره امنیت زائران خانه خدا رانادیده گرفت

یک عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه حرمین شریفین باید به دست امت اسلامی اداره شود نه به دست آل سعود، گفت: آل سعود وعده الهی درباره امنیت زائران خانه خدا را نادیده گرفت.

یک عضو جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه حرمین شریفین باید به دست امت اسلامی اداره شود نه به دست آل سعود، گفت: آل سعود وعده الهی درباره امنیت زائران خانه خدا را نادیده گرفت.

به گزارش تحلیل ایران ، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی یک عضو جامعه روحانیت در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به فاجعه منا و کشته شدن جمعی از زائران بیت الله الحرام اظهار داشت: امنیت مکه و مناسک حج جزو وظایف اولیه کشور سعودی است و با توجه به اینکه آل سعود لقب خود را خادم الحرمین گذاشته‌ و ادعای اسلامیت دارد، وظیفه دارد امنیت حجاج را فراهم کند؛ اما با کمال تأسف حوادث پیش آمده بیانگر این است که آنها به ذات خود (ریشه سعودی‌ها به یهود باز می‌گردد) باز گشته‌اند.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بیشتر شهدا و قربانیان ایرانی بوده‌اند، این حادثه مشکوک به نظر می‌رسد که آیا در این اتفاق تعمدی در کار بود یا این حادثه ناشی از سوء مدیریت و بی کفایتی رخ داده است؛ البته خبر رسیده که سعودی‌ها با بلدوز و لودر جسدها را در کامیون می‌ریختند، لذا اگر این موضوع واقعیت داشته باشد، به این معنی است که آنها هیچ احترامی برای حجاج قائل نیستند و این عمل نوعی تحقیر و حقیر شمردن پیکرهای حجاج قربانی شده را نشان می‌دهد.
این عضو جامعه روحانیت مبارز افزود: اگر حادثه منا ناشی از سوء مدیریت باشد یا عمداً چنین اتفاقی را بوجود آورده باشند، به این معنی است که آل سعود صلاحیت اداره حرمین شریفین را ندارد؛ لذا جهان اسلام و سازمان کنفرامس اسلامی و همه وجدان‌های بیدار جهان باید به عدم کفایت آل سعود اذعان کنند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی با تأکید براینکه آل سعود این خاندان ماه حرام نمی‌شناسند، گفت: در ماه حرام حتی مشرکان قبل از اسلام نمی‌جنگیدند و جنگ را تحریم می‌کردند، اما آل سعود در ماه حرام مردم یمن را آنچنان مظلومانه قربانی کردند که دل هر انسانی را به درد می‌آورد و گویا اصلاً این خاندان، اسلام را قبول ندارند و به اسلامی اعتقادی ندارند و اگر اسلام را قبول داشتند، جنگ را متوقف می‌کردند.
وی گفت: بیم آن داریم آنچه در مکه اتفاق افتاده از عملکردی باشد که عربستان در رابطه با مسلمانان در یمن انجام می‌دهد. آل سعود کفایت و صلاحیت اداره حج را ندارد و باید امت اسلامی فکری برای اداره حرمین شرفین بکند.
این عضو جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: سازمان کنفرانس اسلامی باید ستادی را تشکیل داده و افرادی از کشورهای اسلامی در آن عضو باشند و مناسک و مراسم حج به آنها واگذار شود.
حجت‌الاسلام ابراهیمی خاطرنشان کرد: هر کسی وارد سرزمین مکه می‌شود، باید در امنیت باشد؛ اما آل سعود وعده الهی را نادیده گرفته است و هیچ کس در این سرزمین در امان نیست.
وی در پایان یادآور شد: آل سعود توان اداره حرمین شرفین را ندارند و حرمین شریفین باید به دست امت اسلامی اداره شود نه به دست آل سعود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :