a/15999 :کد

0

حفاظت از آثار تاریخی، مهمترین نگرانی سازمان میراث فرهنگی

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۰:۴۵
تعداد بازدید : ۳۱۴   
 تحلیل ایران -حفاظت از آثار تاریخی، مهمترین نگرانی سازمان میراث فرهنگی

دبیر انجمن‌های میراث فرهنگی کشور با اشاره به نقش مردم در حفاظت از آثار تاریخی، گفت: ممترین نگرانی سازمان میراث فرهنگی حفاطت از آثار تاریخی است.

دبیر انجمن‌های میراث فرهنگی کشور با اشاره به نقش مردم در حفاظت از آثار تاریخی، گفت: ممترین نگرانی سازمان میراث فرهنگی حفاطت از آثار تاریخی است.
به گزارش تحلیل ایران، سید رحمت الله رئوف پیش از ظهر امروز در اولین نشست انجمن میراث فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: به طور حتم در صورت تعامل و همکاری مردم در زمینه حفاظت و صیانت از آثار تاریخی دغدغه سازمان میراث فرهنگی به حداقل می‌رسد.
وی با تاکید بر اینکه دفاع مقدس یک اثر معنوی است، ابراز کرد: انتظار می‌رود استان‌ها در زمینه احیا موزه‌ها و حفظ آثار 8 سال دفاع مقدس تلاش کنند تا این مهم همیشه در تاریخ جاودان بماند.
رئوف با اشاره به اینکه طبق بررسی کارشناسان سازمان میراث فرهنگی یک میلیون اثر تاریخی مادی در کشور وجود دارد، بیان کرد: برای حفاظت از این آثار نیازمند نیروهای انسانی زیادی هستیم که به طور مثال برای حفاظت، نگهداری و پژوهش میدان امام اصفهان 500 نیروی انسانی وجود دارد.
مشاور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: با توجه به کمبود منابع مالی این امکان که به اندازه مورد نیاز نیروی انسانی برای حفاظت از آثار تاریخی باشد، وجود ندارد و در این شرایط مردم نقش بی‌بدیل دارند.
رئوف تصریج کرد: در سال 1373 اساسنامه تشکیل انجمن‌های میراث فرهنگی توسط شورای عالی سازمان میراث فرهنگی مصوب و ابلاغ شدو تا سال 84، بیش از 80 هزار انجمن در کشور تشکیل شد.
وی با طرح این موضوع که میراث فرهنگی نمی‌تواند در همه مناطق یگان حفاظت داشته باشد، خاطرنشان کرد: باید با فرهنگ سازی مردم را با ارزش آثار تاریخی آشنا کنیم زیرا در این صورت موفق عمل کرده‌ایم.
رئوف مهمترین نگرانی سازمان میراث فرهنگی را حفاظت از آثار تاریخی عنوان کرد و گفت: این سازمان بنا دارد با همکاری مردم این دغدغه را کاهش دهد.

منبع : تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :