موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16005 :کد

0

افشاگری کوربین از سوءاستفاده غرب از حادثه ۱۱ سپتامبر

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۱۳
تعداد بازدید : ۲۹۱   
 تحلیل ایران -افشاگری کوربین از سوءاستفاده غرب از حادثه ۱۱ سپتامبر

رهبر حزب کارگر انگلیس سال ۲۰۰۳ گفته بود که غرب کاری کرده که اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده مسوول حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ شناخته شود تا کار رهبران غرب برای حمله به افغانستان تسهیل شود.

رهبر حزب کارگر انگلیس سال 2003 گفته بود که غرب کاری کرده که اسامه بن لادن، سرکرده سابق القاعده مسوول حملات 11 سپتامبر 2001 شناخته شود تا کار رهبران غرب برای حمله به افغانستان تسهیل شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، "جرمی کوربین"، رهبر جدید حزب کارگر انگلیس در گذشته گفته بود که حملات 11 سپتامبر در آمریکا از سوی غرب "دستکاری" شده تا آنها بتوانند وارد جنگ افغانستان بشوند. این نظرات روز شنبه علنی شده است.

 

براساس گزارش روزنامه دیلی تلگراف، کوربین نظرات خود را در شماری از مطالب کتبی آورده و در آنها از تونی بلر، نخست‌وزیر وقت انگلیس و جورج بوش، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا به دلیل سوءاستفاده از حملات مرگبار در نیویورک برای راه انداختن جنگ انتقاد کرده بود.

 

براساس گزارش تلگراف وی در مطالبش نوشت: مورخان با علاقه به بررسی دستکاری اخبار در 18 ماه گذشته خواهند پرداخت. پس از حملات 11 سپتامبر این ادعا که اسامه بن لادن و القاعده مرتکب این قصاوت شده‌اند، سریعا و علنا اعلام شد. این روند به حمله علیه طالبان و سپس ماهرانه به سمت تغییر رژیم در افغانستان حرکت کرد.

 

این افشاگری در شرایطی مطرح شده که حزب کارگر انگلیس امروز (یکشنبه) مهمترین کنفرانس سالانه خود را با حضور جرمی کوربین که به تازگی به عنوان رئیس این حزب انتخاب شده است، آغاز می‌کند.

 

وی با دستور کار ضد ریاضتی از سوی حامیان حزب کارگر انتخاب شد و جزو مخالفان قدیمی تونی بلر محسوب می‌شود. نخست‌وزیر سابق انگلیس قرار است در کنفرانس چهار روزه حزب کارگر در برینگتون حضور داشته باشد.

 

با این حال گمان نمی‌رود که این کنفرانس بتواند دستاورد چندانی برای کوربین به همراه داشته باشد چرا که وی میان قانونگذاران مردد وابسته به بلر و قانونگذاران میانه‌روی "کارگر نوین" و اعضایی که به دلیل دستورکار چپگرا به وی رای‌ داده‌اند، گیر کرده است.

 

الکس کالینیکوس، کارشناس سیاسی در دانشکده کینگ لندن گفت: کوربین باید در مسیری کاملا متزورانه میان تسلیم شدن به قانونگذاران و کاملا منحرف کردن آنها گام بردارد. اگر کوربین به مردمی که به وی رای داده‌اند، باج ندهد آنها نیز در مقابل قانونگذاران از کوربین حمایت نمی‌کنند.

 منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :