موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/16006 :کد

0

دفاع مقدس اثبات برتری ایمان به جهانیان بود

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۲۷
تعداد بازدید : ۲۵۷   
 تحلیل ایران -دفاع مقدس اثبات برتری ایمان به جهانیان بود

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را تاریخ زنده انقلاب دانست و گفت‌: دفاع مقدس اثبات برتری ایمان به جهانیان بود.

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه، رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را تاریخ زنده انقلاب دانست و گفت‌: دفاع مقدس اثبات برتری ایمان به جهانیان بود.

به گزارش تحلیل ایران، سردار علی عظمایی امروز در مراسم تقدیر از رزمندگان دفاع مقدس بندر لنگه گفت: پس از پیروزی انقلاب دشمن سعی کرد با ترور شخصیت‌های تأثیرگذار به انقلاب نوپا ضربه بزند تا شاید مردم را مجبور به تسلیم کند.

وی با اشاره به اینکه ترورها شامل همه اقشار جامعه می‌شد، افزود: در طرح تروریستی دشمن، کشور بزرگان زیادی را از دست داد اما هر روز محکم‌تر از گذشته پای انقلاب و ارزش‌های والای آن مقاومت جانانه‌ای انجام داد.

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه در ادامه یادآور شد: دشمن وقتی دید از راه ترور نمی‌تواند به اهداف خود برسد جنگی هشت ساله و نابرابر را بر مردم تحمیل کرد.

عظمایی حماسه مردم ایران را حماسه‌ای ماندگار در تاریخ جهان عنوان کرد و اظهار داشت: جنگ هشت ساله فقط یک تجاوز ساده نبود بلکه حماسه بزرگ ملت ایران در مقابل تجاوز دشمنان اسلام و در رأس آنها استکبار جهانی با استفاده از ابزاری به نام صدام بود که اگر حمایت غرب نداشت فکر حمله به کشور ما را در مغز خود پرورش نمی‌داد.

این رزمنده دفاع مقدس همچنین تصریح کرد: دشمن بعثی از محورهای غرب و جنوب غربی جنگ همه جانبه‌ای را شروع کرد و همزمان چندین استان کشور را مورد حمله هوایی قرار داد.

فرمانده منطقه پنجم نیروی دریایی سپاه با اشاره به حوادث هولناک امنیتی و نظامی در کشور ادامه داد: تجاوز رژیم بعث عراق به پشتیبانی ده‌ها کشور منطقه و فرامنطقه‌ای بود که با این حجم از تدارکات جنگ را شروع کرد و تقریباً در روزهای اولیه جنگ توانست بخش‌های زیادی از کشور را مورد تاخت و تاز قرار بدهد.

عظمایی اراده ایمان را برترین اراده در پیروزی ملت ایران دانست و اظهار کرد: شما رزمندگان نشان دادید اگر ملتی اراده کند می‌تواند بزرگ‌ترین قدرت‌ها را به زانو در بیاورد و نمونه زنده آن داستان غم‌بار یمن است که امروز نمونه‌ای از اراده ملتی که عهد بسته آزاد زندگی کند به نمایش گذاشته شده، لذا می‌بینید شش ماه در مقابل تمام زورگویان دنیا ایستاده و مقاومت کرده است.

یادآور می‌شود،؛ همایش تجلیل از رزمندگان برای نخستین بار در شهرستان بندرلنگه به همت سپاه ناحیه بندرلنگه، کانون بسیج هنرمندان شهرستان و شهرداری بندرلنگه برگزار شد و در آن از ده‌ها رزمنده دفاع مقدس تجلیل به عمل آمد.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :