موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست رسانه

a/16040 :کد

0

دو شکارچی متخلف حرفه ای در پارک ملی ارسباران دستگیر شدند

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۱
تعداد بازدید : ۲۸۵   
 تحلیل ایران -دو شکارچی متخلف حرفه ای در پارک ملی ارسباران دستگیر شدند

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: گشت سیار اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان کلیبر بعد از کمین شبانه روزی در پارک ملی ارسباران موفق به دستگیری دو نفر شکارچی حرفه ای کل و بز در...

 فرمانده یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی گفت: گشت سیار اداره کل و ماموران یگان حفاظت شهرستان کلیبر بعد از کمین شبانه روزی در پارک ملی ارسباران موفق به دستگیری دو نفر شکارچی حرفه ای کل و بز در حین شکار شدند.

به گزارش تحلیل ایران; روز یکشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، حسین فائق افزود: این متخلفان بعد از شلیک به کل و بز توسط ماموران رهگیری و پس از تعقیب و گریز به دام نیروهای این یگان افتادند.
وی گفت: از این متخلفان یک قبضه اسلحه خفیف دوربین دار بدون مجوز ، 16 عدد فشنگ، دوربین چشمی ، سه عدد گوشی تلفن همراه و یک دستگاه خودروی پراید کشف و ضبط و پرونده پس از تکمیل تحویل مقامات قضایی شد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست با هشدار به متخلفان صید و شکار گفت: ماموران این یگان به صورت شبانه روزی در حال رصد و پایش منطقه بوده و با هماهنگی های صورت گرفته با مقامات قضایی و انتظامی با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.
فائق ضمن تقدیر از همکاری های مقامات قضایی و انتظامی از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه تخلف زیست محیطی مراتب را با شماره تلفن های 1540 و 1812 در میان بگذارند.
پارک ملی ارسباران با هشت هزار و 941 هکتار وسعت، بخشی از منطقه حفاظت شده ارسباران در شهرستان های کلیبر و خداآفرین در استان آذربایجان شرقی است.
این پارک از سال 1346 به عنوان منطقه ممنوعه شکار و در سال 1352 به عنوان منطقه حفاظت شده ارسباران و از سال 1355 به عنوان ذخیرگاه زیستکره تحت مدیریت قرار گرفته است.
پارک ملی ارسباران پس از قابلیت سنجی طی مصوبه شماره 370 شورای عالی محیط زیست (کمیسیون زیر بنائی دولت) مورخ 1391/2/31 به پارک ملی ارتقا یافت.
این پارک دارای تنوع گونه های گیاهی و جانوری و زیستگاه های جنگلی منحصر به فرد بوده و بیش از یکهزار گونه گیاهی و 300 گونه جانوری از جمله 210 گونه پرنده، 29 گونه خزنده، 5 گونه دوزیست، 48 گونه پستاندار در منطقه می باشد.

                               

محیط زیست     جنگل     ارسباران     شکارچی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :