موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/16042 :کد

0

شمخانی: وحدت رزمندگان اسلام همه محاسبات صدام را به هم زد

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۱۴:۲۹
تعداد بازدید : ۱۵۴   
 تحلیل ایران -شمخانی: وحدت رزمندگان اسلام همه محاسبات صدام را به هم زد

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: وحدت و همدلی رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس همه محاسبات و راهبردهای نظامی رژیم بعثی و صدام را به هم زد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: وحدت و همدلی رزمندگان اسلام در طول دفاع مقدس همه محاسبات و راهبردهای نظامی رژیم بعثی و صدام را به هم زد.

به گزارش تحلیل ایران امیر دریابان علی شمخانی روز یکشنبه در محفل پیشکسوتان جهاد و شهادت استان مرکزی در مجتمع فرهنگی اقامتی آفتاب اراک افزود: وحدت بین نیروهای ارتش، سپاه پاسداران، بسیج و نیروی های مردمی در هشت سال دفاع مقدس تا اندازه ای رنگ و بوی معنویت به خود گرفته بود که رزمندگان برای شهادت، از یکدیگر سبقت می گرفتند. 
وی ادامه داد: صدام سرکرده رژیم بعثی، از 22 بهمن سال 1357 برنامه ریزی ها و تمهیدات خود را برای حمله و اشغال کشور ایران آغاز کرد و بیش از 19 ماه با قدرتمندترین کشورهای جهان در این خصوص مشورت کرد و در آغاز جنگ تحمیلی نیز به بخشی از اهداف خود دست یافت.
وی اضافه کرد: اما تحول ارتش، سازماندهی سپاه پاسداران و حضور گسترده نیروهای مردمی به جبهه ها در کوتاهترین زمان ممکن کشور را از وجود اشغالگران بعثی پاک کرد و همه توطئه های حامیان صدام را نقش بر آب کردند. 
دبیر شورای عالی امنیت ملی اهداف صدام را دارای سه سطح حداقلی یا عمل نکردن به قرارداد 1975، حد وسط یا فتح خوزستان و حداکثری شامل حمله به ارزش های انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: رزمندگان اسلام با اطاعت محض از امام راحل و تقویت روحیه ایثار و مقاومت در وجود خود همه توطئه های صدام را نقش بر آب کردند. 
وی اظهار کرد: امام راحل در آغاز جنگ تحمیلی با اقتداری مثال زدنی روی مواضع خود پافشاری کردند و دفاع از خاک و ناموس وطن را تکلیف آحاد مردم عنوان کردند که این مهم باعث شد ملت ایران نه تنها از سر سازش و تسلیم با اشغالگران بعثی در نیاید بلکه آنها را از خاک وطن بیرون کرده و نظام جمهوری اسلامی را تثبیت کند. 
امیر دریابان شمخانی بیان کرد: پیشکسوتان دفاع مقدس باید وحدت و همدلی آن دوران را حفظ کرده و با تشریح و تبیین آرمان های امام راحل و شهدای گرانسنگ روحیه مقاومت و ایثار گری را در جامعه ترویج دهند. 
وی وحدت همگانی را تنها راه حل مشکلات اقتصادی دانست و گفت: مردم و مسوولان نباید تنها دل به برجام ببندند چرا که در این صورت هم هیچ معجزه ای اتفاق نمی افتد بنابراین مردم و مسوولان باید ضمن هوشیاری در مقابل توطئه های دشمنان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب گام بردارند.
امیر دریابان شمخانی نقش رزمندگان استان مرکزی در دفاع مقدس را بسیار موثر عنوان کرد و گفت: رزمندگان این استان در همه عملیات ها به خصوص عملیات مرصاد، بیت المقدس و مطلع الفجر نقش بسیار تعیین کننده بود. 
فرمانده سپاه روح الله استان مرکزی نیز در این آیین گفت: رزمندگان استان مرکزی با آغاز جنگ تحمیلی در جبهه های جنوب و غرب کشور حضور پیدا کرده و از اولین عملیات که در 23 مهر سال 1359 با عنوان عملیات دزفول انجام شد تا عملیات مرصاد که در پنجم مرداد ماه سال 67 انجام شد نقش تاثیر گذار داشتند. 
سردار محسن کریمی بیان کرد: بسیاری از رزمندگان استان مرکزی از قبیل امیر سرتیپ غلامعباس پشتاره، سردار رحیم آنجفی و سردار کاوه نبیری از فرماندهان ارشد و تاثیرگذار در طول هشت سال دفاع مقدس بودند. 
وی ادامه داد: استان مرکزی بیش از شش هزار و 200 شهید، 14 هزار جانباز و حدود 800 آزاد سرافراز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که این مهم نشان از نقش موثر و کلیدی این استان در طورل دفاع مقدس دارد. 
محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی نیز در این آیین حضور داشت
محفل پیشکسوتان جهاد و شهادتاستان مرکزی همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و با حضور جمع کثیری از فرماندهان ، ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد.

منبع:ایرنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :