موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/16071 :کد

0

هاشمی شاهرودی: فاجعه منا توطئه‌آمیز است

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۰۸
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -هاشمی شاهرودی: فاجعه منا توطئه‌آمیز است

آیت‌الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه فاجعه منا هولناک و توطئه‌آمیز است، گفت: رژیم سعودی متهم اصلی کشتار عظیم حاجیان است.

آیت‌الله هاشمی شاهرودی با بیان اینکه فاجعه منا هولناک و توطئه‌آمیز است، گفت: رژیم سعودی متهم اصلی کشتار عظیم حاجیان است.

به گزارش تحلیل ایران، آیت الله هاشمی شاهرودی در ابتدای اولین جلسه درس خارج فقه و اصول خود در سال جدید تحصیلی با اشاره به فاجعه دلخراش منا، این مصیبت سنگین را به خانواده‌های داغدار تسلیت گفته بر ضرورت پیگیری بین المللی این حادثه تأکید کرد.

وی با اشاره به اینکه این مسیر، مسیر تردد اکثر ایرانیان و شیعیان بوده است که بدون ابلاغ قبلی و هماهنگی و به‌صورت ناگهانی مسدود شده است این فاجعه هولناک را غیرطبیعی و توطئه آمیز ارزیابی کرده رژیم سعودی را متهم اصلی کشتار عظیم حاجیان در این فاجعه بزرگ دانست.

نائب رئیس مجلس خبرگان رهبری، با مروری بر پرونده سیاه دولت تکفیری سعودی و آلوده بودن دست این حکومت مزدور به خون مسلمانان کشورهای مختلف نظیر بحرین و یمن و سوریه، داعش را یکی از دستاوردهای ننگین این رژیم منحوس برای عالم اسلام دانست.

استاد برجسته حوزه علمیه قم در فراز دیگری از سخنان آغازین در درس خارج فقه و اصول، با اشاره به دست‌نشاندگی و هم‌پیالگی آل سعود با نظام سلطه و خصوصاً شیطان بزرگ آمریکا، تولی ایشان با دشمنان خدا و دین را بزرگترین مصداق شرک دانسته و عقاید خرافی و باطل وهابیت در باب شرک‌آلود بودن زیارت را به چالش کشید.

وی با اشاره به دشمنی دیرین این رژیم سفاک با اسلام حقیقی و اسلام ناب و اسلام انقلابی و با انقلاب اسلامی ایران، مهمترین تهدید اسلام و قرآن و مسلمین و به‌ویژه انقلاب اسلامی را در منطقه، حکومت سعودی دانستند و جنگ‌افروزی سعودی در یمن و سوریه و بحرین را جلوه‌هایی از این دشمنی سرسختانه با تفکر انقلاب اسلامی در سراسر جهان برشمرد.

آیت الله هاشمی شاهرودی با اشاره به تعداد کثیر کشته شدگان ایرانی این فاجعه انسانی، برخورد اصولی و انقلابی مسئولان را در همه سطوح خواستار شده و از همه سازمان‌های اسلامی و علما و دانشمندان مسلمان و دولتهای اسلامی برای برخورد قاطع با دولت سعودی و تلاش برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب و تحقیق و تفحص در باب این جنایت خونبار دعوت کرد.

وی در پایان، برای درگذشتگان این فاجعه جنایت‌بار، رحمت واسعه الهی و برای مجروحان و آسیب دیدگان سلامتی عاجل و برای بازماندگان اجر و صبر مسئلت کرد.

منبع: تابناک

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :