موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16101 :کد

0

ماموریت فوق محرمانه ناو هسته ای انگلیس در آبهای دریای عمان

  یکشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -ماموریت فوق محرمانه ناو هسته ای انگلیس در آبهای دریای عمان

روزنامه انگلیسی ساندی میل نوشت: بر اساس تصاویر منتشرشده در ‘گوگل ارث’ این زیردریایی در سال جاری میلادی در سواحل امارات برای انجام تعمیراتی پهلو گرفته است.

روزنامه انگلیسی ساندی میل روز یکشنبه در گزارشی با افشای ماموریت فوق محرمانه یک زیردریایی هسته ای انگلیس در دریای عمان نوشت: بر اساس تصاویر منتشرشده در ‘گوگل ارث’ این زیردریایی در سال جاری میلادی در سواحل امارات برای انجام تعمیراتی پهلو گرفته است.

به گزارش تحلیل ایران، ساندی میل نوشت: تصاویر ماهواره ای نشان می دهند این زیردریایی انگلیس که ظاهراً به علت مشکلات فنی در حین یک مأموریتی فوق سری در یکی از خطرناک ترین نقاط جهان، از ادامه حرکت بازمانده، در بندری که کمتر از 100مایل دریایی با ایران فاصله دارد، در حال تعمیر است.
این روزنامه انگلیسی به نقل از ‘جان لارج’ یک کارشناس هسته ای نوشت: این تصویر در این آب ها، بسیار نادر است، زیرا این زیردریایی ها معمولاً هزاران مایل زیرآب عملیات نظارت خود را انجام می دهند. اینکه تصویر این زیردریایی در 'گوگل ارث' درج شده، اتفاق ناخوشایندی برای فرمانده این زیردریایی بشمار می آید.
ساندی میل به نقل از وی نوشت: درحالی که دریای عمان در این مقطع یک منطقه جنگی محسوب می شود، اعلام حضور علنی این زیردریایی در این منطقه، حتما ناشی از مشکل جدی است که در آن وجود داشته است.
این روزنامه انگلیسی بابیان اینکه ‘یک مقام وزارت دفاع انگلیس شامگاه گذشته تائید کرده است که در اوایل سال جاری میلادی یک ناو نیروی دریایی انگلیس در 'فجیره' پهلو گرفته است’ به نقل از وی نوشت: این یک امر عادی برای زیردریایی ها است که به طور منظم برای دریافت خدمات ساحلی نظیر تهویه هوا و برق پهلوگیری کنند.
ساندی میل افزود: بااین حال سخنگوی وزارت دفاع انگلیس دراین باره گفته است: ما درباره عملیات زیردریایی ها اظهارنظر نمی کنیم.
این روزنامه انگلیسی بابیان اینکه ‘این تصویر که هم اکنون با کپی رایت گوگل ارث 2015 از طریق اینترنت قابل دسترسی است’ افزود: این زیردریایی هسته ای در ‘فجیره’ یکی از بندرهای امارات متحده عربی، در آبراهی در دریای عمان که ازنظر سیاسی حساس است، پهلوگرفته است.
به نوشته ساندی میل، تصاویر نشان می دهند موانعی فلزی به طول 650 فوت برای پنهان نگه داشتن این زیردریایی از انظار عمومی و نیز محافظت از آن در برابر حمله تروریستی ایجادشده است.
این روزنامه انگلیسی افزود: این زیردریایی که برای نظارت بر تأسیسات دشمن طراحی شده، یکی از چهار زیردریایی کلاس ترافالگار است که از 30 سال قبل به کار گرفته شدند و به علت فرسوده شدن با مشکلات فزاینده ای مواجه هستند.
ساندی میل نوشت: زیردریایی های کلاس ترافالگار دارای 120 تا 130 پرسنل هستند و از راکتورهای هسته ای انرژی می گیرند و به گونه ای طراحی شده اند که بتوانند تا سه ماه در دریا بمانند.
این روزنامه انگلیسی افزود: این زیردریایی ها به موشک های کروز و تجهیزات صوتی مجهز هستند که به آن ها امکان می دهد مکالمات شناورهای دشمن را از فاصله 50 مایلی بشنوند؛ بااین حال این زیردریایی های قدیمی در حال جایگزین شدن با زیردریایی های کلاس استیوت هستند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :