موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16163 :کد

0

اسپوتنيک/ رئيس جمهور ايران سفر به نيويورک را کوتاه مي کند

  دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴ — ۰۸:۲۳
تعداد بازدید : ۲۷۶   
 تحلیل ایران -اسپوتنيک/ رئيس جمهور ايران سفر به نيويورک را کوتاه مي کند

خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی از مسکو نوشت:

به گزارش تحلیل ایران ،خبرگزاری اسپوتنیک در گزارشی از مسکو نوشت:
سخنگوی دفتر حسن روحانی رئیس جمهور ایران روز دوشنبه اعلام کرد رئیس جمهور تصمیم گرفته است به منظور شرکت در مراسم خاکسپاری زائران ایرانی که در جریان ازدحام جمعیت در مراسم حج امسال جان باختند، به سفر خود به آمریکا که به منظور شرکت در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد انجام شده بود، زودتر از موعد پایان دهد.
اعلام این موضوع در حالی است که سازمان دهندگان امور حج در ایران پیشتر، از افزایش شمار جان باختگان حادثه ازدحام جمعیت در منا به 167 نفر خبر دادند. این در حالی است که شمار زائران ایرانی که هنوز از سرنوشت آنها اطلاعی در دست نیست، به 307 نفر می رسد.
«پرویز اسماعیلی» سخنگوی دفتر رئیس جمهور ایران در این باره گفت نخستین هواپیمای حامل اجساد زائران ایرانی که در مراسم حج جان باختند، قرار است روز سه شنبه در تهران به زمین بنشیند.
وی در این باره در گفتگو با خبرگزاری ایرنا افزود: «به همین دلیل، رئیس جمهور برخی از نشست های برنامه ریزی شده خود را در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد لغو کرد و بعد از ظهر دوشنبه، نیویورک را ترک خواهد کرد.»
بر اساس آمارهای منتشر شده توسط مقامات عربستان سعودی، 769 زائر از 18 کشور در جریان این حادثه جان باختند.
آیت الله خامنه ای رهبر معظم ایران روز پنجشنبه گذشته اعلام کرد دولت عربستان سعودی مسئول به وجود آمدن این ازدحام جمعیت نزدیک شهر مکه و جان باختن زائران خانه خدا است.


/خبرگزاری صدا و سیما

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :