موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16168 :کد

0

لاوروف:روسیه باآمریکا درچگونگی مبارزه باتروریسم اختلاف دارد

  دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴ — ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -لاوروف:روسیه باآمریکا درچگونگی مبارزه باتروریسم اختلاف دارد

وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو بر سر لزوم مبنای قانونی داشتن مبارزه با تروریسم با آمریکا اختلاف دارد، مبارزه با تروریسم باید مستند به منشور سازمان ملل متحد باشد در حالی که واشنگتن معتقد است مبارزه ترور

وزیر خارجه روسیه گفت که مسکو بر سر لزوم مبنای قانونی داشتن مبارزه با تروریسم با آمریکا اختلاف دارد، مبارزه با تروریسم باید مستند به منشور سازمان ملل متحد باشد در حالی که واشنگتن معتقد است مبارزه تروریسم نیازمند مجوز سازمان ملل متحد نیست.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا روز یکشنبه در نیویورک گفت بسیار مهم است که همه تلاش ها علیه گروه تروریستی داعش در خاورمیانه هماهنگ شود اما این اقدام هنوز صورت نگرفته است.

همزمان و پیش از دیدار با جان کری، سرگئی لاوروف همتای روسی وی درباره هدف از تشکیل مرکز هماهنگی اطلاعاتی بین عراق، ایران، سوریه و روسیه گفت این اقدام با هدف هماهنگی تلاش ها علیه داعش انجام شده است.

وزیر خارجه آمریکا به خبرنگاران گفت: فکر می‌کنم موضوع مهم این است که باید همه تلاش‌ها هماهنگ شوند. ما نگرانی هایی درباره چگونگی پیشبرد امور در این زمینه داریم.

سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه نیز پس از دیدار با جان کری تاکید کرد: مواضع مسکو و واشنگتن درباره سوریه به یکدیگر نزدیک بوده و هدف مشترکشان مبارزه با تروریسم است.

لاوروف گفت: روسیه بر سر لزوم مبنای قانونی داشتن مبارزه با تروریسم با آمریکا اختلاف دارد. مبارزه با تروریسم باید مستند به منشور سازمان ملل متحد باشد در حالی که واشنگتن معتقد است مبارزه تروریسم نیازمند مجوز سازمان ملل متحد نیست.

یک مسئول آمریکایی گفت: لاوروف و کری درباره چگونگی پایان دادن به درگیری در سوریه و پیش رفتن به سوی فرایند انتقال سیاسی با یکدیگر گفتگو کردند.


/تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :