موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/16190 :کد

0

نامه جمعی از طلاب به ابوترابی در رابطه با برجام

  دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۱:۴۲
تعداد بازدید : ۱۲۵   
 تحلیل ایران -نامه جمعی از طلاب به ابوترابی در رابطه با برجام

خطوط قرمز مطرح شده از جانب رهبری معظم انقلاب ترجمان واقعی حفظ استقلال و عزت کشور است. لذا رعایت این خطوط قرمز در برجام واجبی عقلی و شرعی است .

خطوط قرمز مطرح شده از جانب رهبری معظم انقلاب ترجمان واقعی حفظ استقلال و عزت کشور است. لذا رعایت این خطوط قرمز در برجام واجبی عقلی و شرعی است .

به گزارش تحلیل ایران،خطوط قرمز مطرح شده از جانب رهبری معظم انقلاب ترجمان واقعی حفظ استقلال و عزت کشور است. لذا رعایت این خطوط قرمز در برجام واجبی عقلی و شرعی است و پذیرش این خطوط قرمز توسط استکبار جهانی به معنی عقب نشینی تاریخی دشمنان از زیاده خواهی های مستکبرانه خواهد بود. ولی متاسفانه نگرانی هایی جدی درباره رعایت این خطوط حیاتی در برجام وجود دارد.

بسم الله الرحمن الرحیم

محضر جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمد حسن ابوترابی فرد

نائب رئیس محترم مجلس شورای اسلامی دام توفیقه

سلام علیکم؛

نظر به حساسیت موقعیت کنونی و نقش تاریخی مجلس شورای اسلامی در حفظ استقلال و عزت میهن اسلامی بر خود لازم دیدیم نکاتی را از باب امر به معروف متذکر شویم.

خطوط قرمز مطرح شده از جانب رهبری معظم انقلاب ترجمان واقعی حفظ استقلال و عزت کشور است. لذا رعایت این خطوط قرمز در برجام واجبی عقلی و شرعی است و پذیرش این خطوط قرمز توسط استکبار جهانی به معنی عقب نشینی تاریخی دشمنان از زیاده خواهی های مستکبرانه خواهد بود. ولی متاسفانه نگرانی هایی جدی درباره رعایت این خطوط حیاتی در برجام وجود دارد.

با نگاهی ژرف اندیش و به دور از ذوق زدگی یا کینه ورزی جناحی توجه به متن برجام خاطره تلخ رفتارهای خفت بار غربی ها با طرف ایرانی در مذاکرات سعدآباد و بلکه بالاتر خاطره خفت بار تسلط آمریکا بر ایرانِ عصر پهلوی را زنده می سازد.

آمریکایی ها هم به عنوان طرف اصلی مذاکرات نتایج مذاکرات را طوری اعلام می کنند که گویا با این توافق مستعمره جدیدی یافته اند که حاضر است هر باجی بدهد تا توافق حاصل شود.

اشکالات سیاسی و امنیتی متعدد و حیرت آور برجام مکرر از سوی منتقدان آگاه با ارائه اسناد مطرح شده ولی متاسفانه هیچ جواب قانع کننده ای از سوی مذاکره کنندگان داده نشده و تنها تلاش شده است با خطابه های آتشین و مظلوم نمایی و اتهام به منتنقدان فضای سیاسی را به نفع خود تغییر دهند که عدم دفاع دبیر شورای امنیت ملی از برجام نیز مهر تاییدی جدی بر اشکالات وارده است.

عجیب تر و تاسف بار تر اینکه مسئولان کشور و صاحبان تریبون های رسمی در قوه مقننه و مجریه چون حضرت عالی در بررسی برجام و پاسخ به ادعاهای طرف آمریکایی چنان کوتاهی و تساهل و تغافل دارند که رهبری عزیز به ناچار در دیدار با خبرگان وارد موضوع می شوند و برخی اشکالات برجام را به صراحت مطرح می سازند.

از دیدگاه فقه شیعی همه ما مردم و مسئولین موظف به عمل به وظیفه اند. از جمله این وظایف رعایت خطوط قرمز و معیارهای مطرح شده از سوی رهبری معظم انقلاب است و مصلحت اندیشی فقط در صلاحیت ولایت امر است، نه وظیفه ما و شما.

لذا ما به عنوان سربازان حضرت بقیه الله الاعظم عج الله تعالی فرجه و فرزندان بسیجی حضرت روح الله و جان نثاران رهبری معظم از شما به عنوان عالمی آگاه و دلبسته به راه شهیدان که روزگار خون و آتش را نه تنها دیده که با جان و تن خویش در صحنه های نبرد لمس کرده اید توقع جدی داریم در موضوع لزوم بررسی برجام در مجلس و هم موضوع اشکالات وارده بر برجام به دور از هرگونه مصحلت اندیشی سیاسی موضع قاطع و روشنی اتخاذ نمایید.

بی شک تاریخ معاصر خصوصاً تاریخ انقلاب اسلامی تا به امروز شاهد ضربات سختی از سوی مصلحت اندیشان، به راه اسلام ناب انقلابی بوده است. مصلحت اندیشانی که علی رغم تقدس و نیات خوب نتوانسته اند موضعی به هنگام و درخور داشته باشند. والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


جمعی از فضلا و طلاب

منبع:تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :