موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/16251 :کد

0

فرماندهان و روحانیون سپاه آماده مساعدت با خانواده‌های داغدار

  دوشنبه ۰۶ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۱۸
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -فرماندهان و روحانیون سپاه آماده مساعدت با خانواده‌های داغدار

حجت‌الاسلام سعیدی گفت: بی‌کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل‌سعود در حادثه منا امروز قلب میلیون‌ها مسلمان و حتی غیرمسلمانان را در اقصی نقاط عالم اندوهگین کرد.

حجت‌الاسلام سعیدی گفت: بی‌کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل‌سعود در حادثه منا امروز قلب میلیون‌ها مسلمان و حتی غیرمسلمانان را در اقصی نقاط عالم اندوهگین کرد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از سپاه‌نیوز، در پی وقوع فاجعه دلخراش "منا" که منجر به جان باختن و مصدومیت تعداد زیادی از حجاج ایرانی و غیر ایرانی شد، حجت‌الاسلام والمسلمین علی سعیدی نماینده ولی‌فقیه در سپاه، با ابراز همدردی و تسلیت به بازماندگان حادثه "منا" و محکوم کردن قصور آل سعود در وقایع حج امسال، گفت: زمانی که حاکمان مغرور عربستان تمرکز خود را در عرصه‌ی قدرت نمایی در منطقه از طریق تحمیل جنگ و تهاجم و بمباران شبانه روزی مردم مسلمان و بی‌دفاع یمن می‌گذارند، بدیهی است که مناسک حج به عنوان پایگاه وحدت بخش جهان اسلام با تفکرات پوسیده و منقرض شده این رژیم متکبر شاهد وقوع چنین حوادث خونباری باشد.
وی افزود:بی کفایتی و سوء مدیریت رژیم آل سعود در حادثه منا امروز قلب میلیون ها مسلمان و حتی غیرمسلمانان را در اقصی نقاط عالم اندوهگین کرد.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه نوع برخورد آل سعود با فاجعه منا را یادآور برخوردهای جاهلی دانست و تصریح کرد: نحوه موضع گیری و سخن گفتن مقامات سعودی اهانت به افکار عمومی و مصداق جاهلیت مدرنی است که جامعه بشری امروز به آن مبتلا شده است و فرافکنی، انداختن گناه و خطا بر عوامل ساختگی و موهوم و عدم بکارگیری حداقل همت و تلاش برای رسیدگی سریع و درست امور مصدومین و آسیب ‌دیدگان این حادثه بزرگ از نشانه‌های نگاه جاهلی در مواجهه با انسان‌ها است.
حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدی با اشاره به چاره‌اندیشی جهان اسلام به ویژه سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی اسلامی خاطر نشان کرد: کشورهای اسلامی از توان و ظرفیت‌های لازم در برگزاری مراسم الهی و وحدت بخش حج برخوردار می‌باشند که می‌بایست با خرد جمعی تصمیمی راهگشا را در این راستا اتخاذ کنند.
وی با تأکید بر اینکه حکام سعودی باید مسئولیت کوتاهی و قصور خود را در بروز حوادث حج امسال پذیرفته و به عنوان اقدام حداقلی از مسلمانان عذرخواهی کنند اظهار داشت:در شرایط کنونی که دشمنان تفرقه افکنی میان مسلمانان را به عنوان یک راهبرد در منطقه دنبال می‌کنند، مسلمانان جهان باید با هوشیاری و دقت مراقب توطئه‌های دشمنان بوده و از هرگونه اقدام که موجب لطمه زدن به انسجام و وحدت میان مسلمانان می‌شود جلوگیری کنند.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه در پایان خطاب به فرماندهان، مسئولین و روحانیون سپاه در سراسر کشور توصیه کرد ضمن ابراز همدردی با خانواده های جان‌ باختگان و مصدومان این حادثه، همکاری و مساعدت‌های مقتضی با خانواده‌های داغدار در برگزاری آئین‌های شکوهمند ترحیم و گرامیداشت را داشته باشند.

منبع : تسنیم

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :