موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16313 :کد

0

اولاند: در حال بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه هستیم

  ﺳﻪشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۰:۵۷
تعداد بازدید : ۱۳۰   
 تحلیل ایران -اولاند: در حال بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه هستیم

رئیس جمهور فرانسه می‌گوید کشورش در حال بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است و احتمال دارد این موضوع را در قالب یک قطعنامه شورای امنیت، مطرح کند.

رئیس جمهور فرانسه می‌گوید کشورش در حال بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است و احتمال دارد این موضوع را در قالب یک قطعنامه شورای امنیت، مطرح کند.

به گزارش تحلیل ایران ، فرانسوا اولاند رئیس‌جمهور فرانسه روز دوشنبه گفت این کشور در حال بررسی ایجاد منطقه پرواز ممنوع در سوریه است.

وی گفت این پیشنهاد از سوی ترکیه و برخی از اعضای مخالفان دولت سوریه مطرح شده و پاریس قصد دارد طی روزهای آینده آن را با شرکای خود در میان بگذارد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، وی که در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، گفت: «لوران فابیوس (وزیر خارجه فرانسه) در چند روز آینده حد و مرز (منطقه)، نحوه ایجاد امنیت در منطقه و همچنین نظرات شرکایمان را بررسی می‌کند.»

وی با بیان اینکه در صورت ایجاد این منطقه، پناهجویان می‌توانند در آن اسکان یابند، افزود: «ما در حال بررسی این طرح هستیم.»

او گفت: «این طرح می‌تواند در قالب یک قطعنامه شورای امنیت مطرح شود که به آنچه در این منطقه رخ می‌دهد، مشروعیت بخشد.»

طرح ایجاد منطقه پرواز ممنوع مدت‌هاست که از سوی آنکارا مطرح می‌شود و حتی ترکیه حضور خود در ائتلاف آمریکا را به پذیرش این طرح منوط کرده بود.

دولت سوریه نسبت به هرگونه تلاش برای تجاوز به حریم این کشور و ایجاد مناطق تحت کنترل خارجی، هشدار داده است.

منبع : فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :