موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16322 :کد

0

آل سعود بمباران شهرها و کشتار مردم یمن را ادامه داد

  ﺳﻪشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ — ۰۲:۳۳
تعداد بازدید : ۴۳۱   
 تحلیل ایران -آل سعود بمباران شهرها و کشتار مردم یمن را ادامه داد

عربستان در ادامه تجاوز به یمن و حمله به شهرها و کشتار غیر نظامیان، روز دوشنبه چند منطقه مسکونی در استان های «الحدیده»،«صعده» و «تعز» را بمباران کرد.

عربستان در ادامه تجاوز به یمن و حمله به شهرها و کشتار غیر نظامیان، روز دوشنبه چند منطقه مسکونی در استان های «الحدیده»،«صعده» و «تعز» را بمباران کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه خبری «الموتمر نت»، هواپیماهای عربستان روز دوشنبه در حمله به شهر «الحدیده» چند منطقه مسکونی را بمباران کردند.
یک مقام محلی در این باره گفت: عربستان مناطق مسکونی نزدیک بیمارستان «الثوره» شهر الحدیده را هفت بار بمباران کرد. در پی این حملات شماری از خانواده ها به دلیل خسارات های وارد شده به خانه های شان، منطقه را ترک کردند.
هواپیماهای متجاوز عربستان، 14 بار نیز مناطق مسکونی «آل الزماح» و «آل سالم» شهر «کتاف» در استان صعده را بمباران کردند که در پی آن چند خانه ویران و به خانه های اطراف نیز خسارت هایی وارد شد.
از سوی دیگر بر اثر بمباران خانه یک شهروند یمنی در منطقه «باب المندب» استان تعز، چهار نفر کشته و 6 نفر دیگر زخمی شدند.
در پی این حملات تعدادی خانه نیز تخریب و به اموال شهروندان خسارت هایی وارد شد.
همچنین در حمله هوایی عربستان به مناطق مسکونی «حاره السلال» تعز، تعدادی خانه ویران و خسارت های نیز به برخی دیگر وارد شد.
از سوی دیگر شمار کشته های حمله هوایی روز دوشنبه عربستان به یک مراسم عروسی در استان تعز، به 131 نفر رسید. در این حمله دهها نفر نیز زخمی شدند.
هواپیماهای عربستان در ادامه حمله به مردم یمن، روز گذشته اقدام به بمباران یک مراسم عروسی در استان تعز کردند که در پی آن 131 نفر کشته شدند که اکثرشان زن و کودک بودند، بر اثر این حمله دهها نفر نیز زخمی شدند.
یک مقام امنیتی در این باره گفت، امداد رسانان به دلیل کمبود امکانات و سوخت خودروها، برای رساندن زخمی ها به بیمارستان و انجام وظایف خود با مشکلات زیادی روبه رو شدند.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان و با همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.
نیروهای مقاومت مردمی یمن با پیشروی گسترده در جبهه غربی استان تعز شمار زیادی از تروریست های القاعده و مزدوران عربستانی را کشته ، زخمی و شمار دیگری از آنها را به اسارت در آوردند.

منبع : ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :