موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/16364 :کد

0

امیرعبداللهیان: تکلیف تک تک ایرانیان در مکه باید مشخص شود

  ﺳﻪشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ — ۱۰:۲۶
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -امیرعبداللهیان: تکلیف تک تک ایرانیان در مکه باید مشخص شود

معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه گفت که قویا به مقامات عربستان پیام دادیم که تا یکایک مفقودان ما تعیین تکلیف نشوند و به ایران بازنگردند، جمهوری اسلامی ایران با جدیت موضوع مفقودیت را پیگیری می‌کند .

معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه گفت که قویا به مقامات عربستان پیام دادیم که تا یکایک مفقودان ما تعیین تکلیف نشوند و به ایران بازنگردند، جمهوری اسلامی ایران با جدیت موضوع مفقودیت را پیگیری می‌کند و تماس‌های دیپلماتیک برای این منظور جریان دارد.
به گزارش تحلیل ایران، حسین امیر عبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت خارجه کشورمان در ارتباط تلفنی با شبکه خبر گفت: برخی از کشورها با مقامات عربستان توافق کردند که جان باختگان آنها در مکه مکرمه دفن شوند اما جمهوری اسلامی ایران نه تا کنون درخواستی را از خانواده‌ها در این باره داشته است نه به مصلحت می‌دانیم که چنین اجازه‌ای به عربستان داده شود زیرا تعیین سرنوشت مفقودان باقیمانده برای ما مهم است و قطعا برای خانواده‌های آنها هم مهم است که پیکرهای جان باختگان آنها به ایران منتقل شود.
معاون عربی آفریقای وزیر امور خارجه گفت: قویا به مقامات عربستان پیام دادیم که تا یکایک مفقودان ما تعیین تکلیف نشوند و به ایران بازنگردند، جمهوری اسلامی ایران با جدیت موضوع مفقودیت را پیگیری می‌کند و تماس‌های دیپلماتیک برای این منظور جریان دارد.
وی ادامه داد: البته در شرایط عادی بر مبنای وصیت خود زائران عمل می‌شد.
امیر عبداللهیان درباره اعزام هیئت ایرانی به عربستان گفت: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان نماینده دولت جمهوری اسلامی ایران و سرپرست هیئت به عربستان رفته‌اند.
وی افزود: قشقاوی معاون کنسولی وزیر خارجه و دکتر ضیایی رئیس جمعیت هلال احمر هم از جمله این هیئت هستند.

منبع تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :