موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/16452 :کد

0

آمريکا همچنان مي خواهد از لنز جنگ سرد به جهان نگاه کند

  ﺳﻪشنبه ۰۷ مهر ۱۳۹۴ — ۲۱:۴۶
تعداد بازدید : ۱۵۲   
 تحلیل ایران -آمريکا همچنان مي خواهد از لنز جنگ سرد به جهان نگاه کند

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکایی ها هنوز درک درستی از شرایط جدید ندارند و همچنان از لنز دوربین دوران جنگ سرد به جهان نگاه می کنند.

 

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آمریکایی ها هنوز درک درستی از شرایط جدید ندارند و همچنان از لنز دوربین دوران جنگ سرد به جهان نگاه می کنند.
به گزارش تحلیل ایران، سردار سرتیپ حسین سلامی در اولین همایش نخبگان بسیجی فعال در عرصه بین المللی با اشاره به حادثه منا افزود: ابعاد این حادثه پرده از واقعیت رژیم کوچک و حقیر سعودی برداشت که از یک طرف به یمن حمله می کنند و از سوی دیگر ملت سوریه را با شارژ اقتصادی تروریست های تکفیری در شهرها و بیابان های اروپا ذلیل و تحقیر شده آواره می کنند و در شرایط دیگر دربرقراری امنیت عراق اختلال ایجاد می کنند و حال آنکه حتی در مدیریت مشخص حج هم عجز و ناتوانی دارند.
سردار سلامی ادامه داد: رسوایی جنایت سعودی ها در منا عالم گیر خواهد شد و زمینه های سقوط آل سعود مهیا شده است.
وی افزود: نخبگان بسیجی در شرایط امروز و بیداری مسلمانان جهان درباره سرنوشت خویش، ترسیم نقشه راه، بازیابی هویت حقیقی و ترسیم واقعیت استفاده از ظرفیت های عالم اسلام با توجه به تحولات فناوری در فضای مدرن نقش ویژه ای دارند.
سردار سلامی گفت: اگر ما در حوزه جنگ های مختلف امنیتی و نظامی در مقیاس های محدوده جغرافیایی با دشمن درگیر هستیم در حوزه جنگ نرم و محدوده نبرد اعتقادی و فرهنگی در مقیاس بین المللی و جهانی درگیر تهاجمات استکبار هستیم.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: امروز مرزهای جغرافیایی فرو ریخته و ما در دنیای مجازی با تاثیرات واقعی زندگی می کنیم که بخشی از واقعیت امروز جهان است اما حقایق دیگری هم وجود دارد که توجه به آنها برای همه ما اهمیت دارد
سردار سلامی افزود: نکته مهم این است که دشمنان ما مجبور شدند از درگیری با ما در فضای راهبردی به درگیری در سطوح عملیاتی تنزل موقعیت بدهند.
وی گفت: اگر به شرایط سیاسی آمریکا دقت کنیم در دوره ای با ما فقط در فضای راهبردی و با استراتژی کنترل از راه دور درگیر می شد یعنی راهبرد اقدام غیر مستقیم علیه ایران در دستور کار واقعی آنها قرار داشت اما امروز مواجهه ما با دنیای استکبار در قالب یک انقلاب بزرگ، دشمن را مجبور کرده تا از پناهگاه استراتژیک خود خارج شود.
سردار سلامی اضافه کرد: امروز دشمن در دسترس ما قرار گرفته و در جنگ از راه دور هم در ابعاد نظامی، فرهنگی،‌ امنیتی، سیاسی، اطلاعاتی و روانی می توانست مسلط تر عمل کند اما مقاومت ما آمریکا را مجبور به گسترش توان خود در فضای نزدیک است.
وی در تشریح ناکامی های آمریکا در جنگ علیه ایران گفت: آمریکا در کودتای نظامی علیه انقلاب تازه متولد شده ایران شکست خورد، در مداخله مستقیم نظامی برای آزادی گروگان های خود ناکام ماند، در جنگ 8 ساله علیه ایران ناموفق بود و در تامین امنیت رژیم صهیونیستی در جنگ های 33، 22، 8 و 51 روزه شکست رژیم صهیونیستی را تجربه کرد.
سردار سلامی تاکید کرد:‌آمریکایی ها در خاموش کردن انقلاب های ناشی از بیداری اسلامی در منطقه شکست خورده اند و هنور هیچ یک از تصورات و آرزوهایشان برای تغییر چهره ژئوپولوتیک منطقه جهان اسلام محقق نشده است.
وی گفت: آمریکا در مدیریت منطقه ای مثل جنگ های عراق، افغانستان و سوریه هم ناکام مانده و شکست های پی در پی خود را در معرض دید جهانیان قرار داده است.
سردار سلامی ادامه داد: امروز آمریکا با افزایش نرخ تنزیل سیاسی مواجه است و در عوض ملت های مسلمان آگاه تر شده اند نظام سیاسی آمریکا را می شناسند که این سرمایه بزرگی برای ترویج تفکر انقلابی در جهان اسلام است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: امروز راه ها باز شده و منحنی زوال در میدان تاثیر سیاسی آمریکا بر منطقه به سمت پایین در حرکت است و در مقابل توسعه تفکر انقلاب اسلامی و ایجاد ظرفیت های واقعی در جهان اسلام سیر صعودی دارد.
سردار سلامی با بیان اینکه آمریکایی ها از عهده اداره مردم کشور خود نیز عاجز هستند، افزود: آنها آمدند تا نقشه ژئوپولوتیک جهان اسلام را مبتنی بر اصل امنیت رژیم صهیونیستی تغییر دهند و حال انکه این روند سیر معکوس پیدا کرده است.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران با اشاره به اینکه آینده کشورهای اروپایی هم به سمت هرج و مرج پیش می رود ، تاکید کرد:‌ اروپا امروز نمی تواند مرزهای خود را به روی مهاجران ببندد و این سوال پیش می آید که آیا توان مقابله با نفوذ ده ها تروریست تکفیری به کشور های اروپایی را دارد یا خیر؟‌که در پاسخ باید گفت، بی ثباتی، هرج و مرج و بحران هویت اجتماعی در آینده ای نزدیک میهمان کشورهای اروپایی خواهد بود./خبرگزاری صدا و سیما

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :