موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاع مقدس

a/16517 :کد

0

پیام امام امت به مناسبت شهادت جمعى از فرماندهان نظامى

  چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ — ۰۸:۳۵
تعداد بازدید : ۲۵۲   
 تحلیل ایران -پیام امام امت به مناسبت شهادت جمعى از فرماندهان نظامى

چه سعادتى بالاتر از آنكه در حال جهاد با دشمنان اسلام و خدمت به حق و خلق و مجاهدت در راه هدف و شرف اين راه طى شود. و چه سعادتمند بودند اين شهيدان كه ديْن خود را به اسلام و ملت شريف ايران ادا نموده و به

 

چه سعادتى بالاتر از آنكه در حال جهاد با دشمنان اسلام و خدمت به حق و خلق و مجاهدت در راه هدف و شرف اين راه طى شود. و چه سعادتمند بودند اين شهيدان كه ديْن خود را به اسلام و ملت شريف ايران ادا نموده و به جايگاه مجاهدين و شهداى اسلام شتافتند.

 

به گزارش تحلیل ایران ،به دنبال شهادت جمعی از فرماندهان نظامی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ هفتم مهرماه سال ۶۰، امام خمینی (س) پیامی خطاب به ملت ایران صادر کرد. در این پیام آمده است:

بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

إنا للَّه و إنا إلیه راجعون‏

با کمال تأثر و تأسف خبر دلخراش سانحه هوایى یک فروند هواپیماى نیروى هوایى که حامل شهدا و مجروحین جنگ اخیر بود و منجر به شهادت جمعى از خدمتگزاران به اسلام و ملت شهیدپرور ایران گردید، که در بین آنان تیمسار سر لشکر ولى اللَّه فلاحى، تیمسار سرتیپ نامجو، تیمسار سرتیپ فکورى و آقاى کلاهدوز بودند واصل گردید. «۱» اینان خدمتگزاران رشید و متعهدى بودند که در انقلاب و پس از پیروزى با سرافرازى و شجاعت در راه هدف و در حال خدمت به میهن اسلامى به جوار رحمت حق تعالى شتافتند.

امید است که پس از پیروزى شرافت‏آفرین براى ملت و پس از زحمات طاقتفرسا در راه هدف و عقیده، روسفید و سرافراز به پیشگاه مقدس ربوبى وارد و مورد رحمت خاصه واقع شوند. شک نیست که همه باید این راه را برویم و به سوى حق و سرنوشت خویش بشتابیم؛ پس چه سعادتى بالاتر از آنکه در حال جهاد با دشمنان اسلام و خدمت به حق و خلق و مجاهدت در راه هدف و شرف این راه طى شود. و چه سعادتمند بودند این شهیدان که دیْن خود را به اسلام و ملت شریف ایران ادا نموده و به جایگاه مجاهدین و شهداى اسلام شتافتند. اکنون بر ملت ایران و خصوص قواى مسلح است که با شجاعت و قدرت و مجاهدت و افزودن پشتکار، یاد آنان را زنده و به جهاد چون آنان ادامه دهند. و در جبهه و پشت جبهه پیروزى ‏آفرینند و به پیش روند، و دل دشمنان کوردل را که با شهادت هر یک از رزمندگان ما وعده شیطانى به خود مى ‏دهند لرزنده ‏تر کنند و به آنان بفهمانند کسانى که براى هدف و عقیده جهاد مى‏ کنند و از میهن عزیز خود دفاع مى ‏نمایند، از شهادت این عزیزان سستى و هراسى به خود راه نمى ‏دهند. جوانان رزمنده و شجاع ارتش و سپاه و سایر قواى مسلح پیروان شهید جاویدى «۱» هستند که تاریخ مى ‏گوید هر یک از جوانان و یاران او که به شهادت مى ‏رسیدند، رخسار مبارکش افروخته‏ تر و آثار شجاعت و تصمیم در او بارزتر مى‏ گردید، و یادگار شجاعان صدر اسلام هستند که پرچم از دست هر یک از فرماندهان مى‏ افتاد دیگرى پرچم را مى‏ گرفت و به رزم در راه هدف ادامه مى ‏داد. ما گر چه عزیزان ارزشمندى را از دست دادیم، لکن هدف به قوت خود باقى و فرزندان اسلام با اراده آهنین و تصمیم قاطع از اسلام و میهن عزیز خود دفاع مى ‏کنند، و هر چه بیشتر براى خود و میهن خود افتخار مى‏ آفرینند تا کوردلان و منافقان و پناهندگان در دامن غرب بدانند تا ملت ایران و قواى مسلح شجاع زنده است براى غرب و شرق و غربزده و شرق‏زده در کشور بقیه اللَّه اعظم جایى نیست. این جانب این ضایعه اسفناک را به ملت ایران و ارتش و سپاه و سایر قواى مسلح و فرماندهان شریف آنها و به خانواده محترم شهدا تسلیت و تبریک عرض مى‏ کنم. این شهدا و شهداى عزیز ما که در راه هدف و آرمان اسلامى به شهادت رسیدند موجب سرافرازى و افتخار هم میهنان و قواى مسلح و خانواده ‏هاى عزیز خود شدند. از خداوند متعال براى آنان رحمت و براى ملت و بازماندگان شهداى عزیز سعادت و صبر مى‏ طلبم. و السلام على عباد اللَّه الصالحین.

روح اللَّه الموسوی الخمینى‏

صحیفه امام، ج‏۱۵، ص: ۲۶۳ـ/جماران

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :