موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16528 :کد

0

شکایت از اوباما بخاطر عدم ارائه قراردادهای جانبی با ایران

  چهارشنبه ۰۸ مهر ۱۳۹۴ — ۱۰:۱۲
تعداد بازدید : ۲۲۵   
 تحلیل ایران -شکایت از اوباما بخاطر عدم ارائه قراردادهای جانبی با ایران

نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا که با توافق هسته‌ای ایران مخالف هستند، تاکید کردند: جمهوریخواهان هنوز شکایت از باراک اوباما و سایر اقدامات را برای جلوگیری از اجرای توافق هسته‌ای ایران مد نظر قرار م

 

نمایندگان جمهوریخواه کنگره آمریکا که با توافق هسته‌ای ایران مخالف هستند، تاکید کردند: جمهوریخواهان هنوز شکایت از باراک اوباما و سایر اقدامات را برای جلوگیری از اجرای توافق هسته‌ای ایران مد نظر قرار می‌دهند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از واشنگتن فری بیکن، جمهوریخواهان کنگره که به شدت مخالف اجرای توافق هسته‌ای ایران و آزاد شدن میلیاردها دلار منابع مالی بلوکه شده ایران هستند، قصد دارند برای اجرای توافق مانع تراشی کنند.

پیتر روسکام نماینده جمهوریخواه کنگره آمریکا در این باره گفت: دولت اوباما هنوز باید به یک سئوال حقوقی جدی در خصوص توافق هسته‌ای ایران و قانون بازنگری توافق هسته‌ای پاسخ دهد، قانونی که به کنگره اجازه می‌دهد تا توافق هسته‌ای را پیش از اجرا به طور کامل مورد بررسی و ارزیابی قرار دهد.

وی در ادامه تصریح کرد: بر اساس قانون بازنگری توافق هسته‌ای ایران، نمایندگان باید اجازه دسترسی به متن کامل توافق و همین طور اجزاء اضافی شامل الحاقیه‌ها، ضمائم، توافقات جانبی، اسناد و سایر تفاهمات فنی و سایر توافقنامه‌های مربوط را داشته باشند.

ولی نمایندگان کنگره از دستیابی به متن توافقات جانبی ایران با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی منع شده‌اند. زمانی که بازرسان جمهوری اسلامی ایران خود اقدام به نمونه گیری از تاسیسات پارچین نمودند، سئوالات و ابهامات بیشتری در خصوص توافقنامه هسته‌ای مطرح شده است.

روسکام در ادامه گفت: ماهیت پنهان این توافقات جانبی نیز ممکن است غیر قانونی باشد. جان بینر رئیس کنگره به طور فعالانه ای یک چالش حقوقی علیه دولت را به خاطر نقض قانون بازنگری توافق هسته‌ای با ایران، دنبال می‌کند.

وی افزود: طرح شکایت علیه دولت می‌تواند تاثیرات متعددی داشته باشد. یک قاضی فدرال می‌تواند علیه اجرای توافق هسته‌ای با ایران رای بدهد که در این صورت دولت آمریکا نمی‌تواند تا زمانی که همه توافقات را در اختیار کنگره قرار ندهد، توافق را اجرا کرده و تحریم‌ها را کاهش دهد./تسنیم

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :