موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/16783 :کد

0

مرکز فرماندهی داعش در ادلب سوریه نابود شد

  پنجشنبه ۰۹ مهر ۱۳۹۴ — ۱۸:۱۱
تعداد بازدید : ۴۸۰   
 تحلیل ایران -مرکز فرماندهی داعش در ادلب سوریه نابود شد

جنگنده بمب افکن های سوخو ۲۴ روسیه در ادامه عملیات بمباران هماهنگ شده با ارتش سوریه، عصر امروز (پنجشنبه) چند موضع دیگر گروه تروریستی داعش را در این کشور هدف قرار داده و نابود کردند.

به گزارش تحلیل ایران، ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه در نشست خبری خود با اشاره به قربانی نشدن غیرنظامیان در جریان حملات هوایی ارتش این کشور به مواضع داعش که از دیروز آغاز شده، اظهار کرد: یک مرکز فرماندهی فعال در حوالی منطقه لطمنه سوریه با بمب های پرقدرت تخریبی منهدم شد.
وی با بیان اینکه صحنه های بمباران ها با پهپادهای حاضر در محل فیلمبرداری شده که تصاویر آن در سایت وزارت دفاع قابل دسترسی است، گفت: مرکز فرماندهی داعش که در منطقه غیرمسکونی هدف بمب «فاب ـ 500»در فیلم ها قابل توجه است.
براساس گزارش اعلام شده همچنین گروهی از تروریست های داعش و یک انبار مهمات در جنوب غربی شهر ادلب در جریان حملات جنگنده بمب افکن های سوریه هدف هواپیماهای روسیه قرار گرفته است.
صبح امروز نیز جنگنده های روسی موفق شدند یک کارگاه اصلی تجهیز و کارگذاری مواد انفجاری در خودروها را برای اجرای عملیات انتحاری یا کنترل از راه دور نابود کنند.
عملیات ارتش روسیه در خاک سوریه با درخواست دولت و هماهنگی تجسسی و اطلاعاتی ارتش این کشور صورت می گیرد.
ارتش روسیه دیروز (چهارشنبه) و پس از کسب مجوز از شورای فدراسیون این کشور، عملیات بمباران مراکز داعش در سوریه را آغاز کرد.
براساس گزارش های انتشار یافته، نیروی هوایی روسیه از حدود 60 فروند جنگنده بمب افکن سوخو 24، 25 و 34 برای اجرای عملیات علیه تروریست ها بهره می گیرد.
آمریکا و انگلیس از اعضای اصلی کشورهای عضو اردوگاه ضدسوری که از چهار سال پیش تسلیح و تجهیز تروریست های افراطی و تکفیری بویژه اعضای گروه داعش و جبهه النصره را علیه دولت سوریه ساماندهی و به خاک سوریه گسیل کردند، از عملیات بمباران روسیه ابراز نگرانی کرده و این اقدامات را خطرناک خوانده اند.
روسیه نیز اعلام کرده است که حدود یک سال عملیات هوایی گروه ائتلاف آمریکایی علیه داعش نه تنها تاثیری نداشته است، بلکه حتی این گروه توانسته در مناطق دیگری از خاک عراق و سوریه پیشروی کند.

منبع:ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :