موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/16921 :کد

0

ابوترابی فرد: اقتدار امت اسلامی در رویارویی با نظام سلطه است

  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۰۳
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -ابوترابی فرد: اقتدار امت اسلامی در رویارویی با نظام سلطه است

امام جمعه موقت قزوین با تاکید بر اینکه باید با افزایش قدرت و توانمندی خود همراه با امت اسلامی زمینه حاکمیت حق را در همه جا فراهم کنیم، گفت: اقتدار ملت های مسلمان در رویارویی با نظام سلطه است.

 امام جمعه موقت قزوین با تاکید بر اینکه باید با افزایش قدرت و توانمندی خود همراه با امت اسلامی زمینه حاکمیت حق را در همه جا فراهم کنیم، گفت: اقتدار ملت های مسلمان در رویارویی با نظام سلطه است.

به گزارش تحلیل ایران، حجت الاسلام محمد ابوترابی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین، با انتقاد از حمایت های بی چون و چرای نظام سلطه از رژیم آل سعود، افزود: مدعیان حقوق بشر که خود را مدعی دموکراسی می دانند چرا از افرادی که یک بار تجربه مردم سالاری ندارند حمایت می کنند و در برابر کشتار هزاران زایر خدا خفقان گرفته و لام تا کام صحبت نمی کنند ؟ 
وی با طرح این پرسش که چرا امروز دل های مسلمانان جهان از حکام سرزمین وحی سرشار از انزجار و نفرت است؟، ادامه داد: آنان هیچ بهره ای از صلاحیت و لیاقت ندارند و مگر ما در عهد دقیانوس زندگی می کنیم که شاهزادگان بخواهند حکومت کنند؟
حجت الاسلام ابوترابی گفت: عربده کشان و مدعیان دموکراسی می خواهند مدیریت منطقه در دست ناکارآمدترین افراد قرار بگیرد تا مدافع منافع نامشروع آنان باشند. 
وی در ادامه با تبریک عید غدیر خم، به این واقعه مهم تاریخ اسلام اشاره کرد و افزود: تربیت انسان ها در سایه امام آراسته به علم و حکمت یکی از اهداف عالی در فلسفه امامت است.
امام جمعه موقت قزوین خاطر نشان کرد: ما همواره نیازمند انسان هایی عالم، فرهیخته، وارسته و آراسته به علم و طهارت هستیم تا در ادامه رسالت پیامبر گرامی اسلام (ص) معلم جامعه در تبیین معارف قرآنی و سنت پیامبر اعظم باشند که این مهم در تاریخ صدر اسلام و در واقع غدیر خم بوقوع پیوست.
حجت الاسلام ابوترابی فرد در ادامه، پیامبر اکرم(ص) را ترجمه، مفسر و حقیقت قرآن کریم معرفی کرد و گفت: امامت در واقع تداوم رسالت پیامبر اسلام است و خدواند اراده فرمود تا ما در دورانی که از وجود ایشان محرومیم از شخصیت هایی بهره مند شویم که علم، طهارت، بیان و سیره آنان مانند پیامبر باشد و این بزرگترین نعمت خدا به ما است.
حجت الاسلام ابوترابی فرد اضافه کرد: فلسفه دیگر غدیر آن است که جامعه اگر معلم داشته باشد و مردم نیز آراسته به تقوا باشند، اما از رهبر و مدیری لایق، توانا، شجاع و عالم بی بهره باشند، این جامعه در مسیر کمال و قدرت حرکت نمی کند.
وی ادامه داد: امروز اگر مشاهده می کنیم که ایران اسلامی به یک قدرت مقتدر دفاعی در منطقه تبدیل شده بدون شک به خاطر وجود یک فرمانده عالم و با تقوا می باشد که این رمز اقتدار نظام است.
امام جمعه موقت قزوین گفت: امروز آسمان ایران اسلامی به برکت هدایت فرمانده ای عالم، باتقوا، مدیر، مدبر و آگاه به مسائل مهم روز، در مقابل دشمنان به گنبدی آهنین تبدیل شده است و این فرمانده مقتدر به مزدوران منطقه هشدار می دهد که اگر به وظایف خود به درستی عمل نکنند با برخورد سخت و خشن ما روبرو می شوند.
حجت الاسلام ابوترابی فرد ولایت فقیه را در تداوم ولایت پیشوایان معصوم دین و در تداوم پاسخ به دعوت پیامبر اکرم (ص) در واقعه غدیر خم دانست و اظهار کرد: شایسته سالاری تنها به رهبری اختصاص ندارد و باید در تمام سطوح بهترین، تواناترین و داناترین انسان ها در منصب قرار گیرند که البته با این هدف هنوز فاصله داریم و باید برای آن تلاش کنیم.

منبع:ایرنا 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :