موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست حوادث

a/16963 :کد

0

جنگل گلستان بازهم آتش گرفت

  جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ — ۲۳:۱۷
تعداد بازدید : ۳۱۸   
 تحلیل ایران -جنگل گلستان بازهم آتش گرفت

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان گلستان آتش گرفتن بخش هایی از جنگل گلستان را تایید کرد.

«اسماعیل مهاجر» جمعه شب در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی افزود: بر اساس گزارش های رسیده حدود 20 هکتار از جنگل گلستان در مناطق سخت گذر اولنگ مرغ زار آتش گرفته است.
وی بیان داشت: به محض دریافت خبر آتش سوزی نیرو و امکانات لازم برای مهار و خاموش کردن جنگل به منطقه گسیل شده است و با توجه به سخت گذر بودن منطقه امیدواریم بدون فوت وقت بتوانند در محل حاضر شوند.
وی با بیان اینکه گروهی نیز مامور بررسی علت آتش سوزی شده اند، گفت: پیش از این در محدوده این منطقه آتش سوزی رخ داده بود که مسبب آن تخلف یا بی توجهی برخی افراد از جمله روشن گذاشتن شعله های آتش از سوی شکارچیان غیرمجاز بوده است.
به گزارش ایرنا، پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان منطقه حفاظت شده ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است.
این منطقه قدیمی ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم نظیر برای حیات وحش است که 1350 گونه گیاهی و 302 گونه جانوری از جمله نیمی از گونه های پستانداران ایران را در حدود 92 هزار هکتار وسعت خود جای داده است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره گاه زیست کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.
آتش سوزی های مکرر در سال های اخیر به سبب عواملی همچون خشکسالی، کاهش رطوبت، افزایش گرما و بی توجهی برخی افراد آسیب های زیادی به این منطقه بکر وارد کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :