موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی فرامنطقه ای

a/17088 :کد

0

رکورد ۱۰ میلیارد دلاری بازار فروش پهپادها تا سال ۲۰۲۴

  شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ — ۱۶:۲۶
تعداد بازدید : ۲۳۲   
 تحلیل ایران -رکورد ۱۰ میلیارد دلاری بازار فروش پهپادها تا سال ۲۰۲۴

براساس گزارشی که توسط ماهنامه دفاعی "جینز" منتشر شد، مشخص شد که تا ۲۰۲۴ بازار فروش پهپادهای نظامی به دو برابر و ۱۰ میلیارد دلار می‌رسد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ براساس این گزارش مشخص شد: بازار دفاعی و امنیتی فروش پهپادها 5 / 5 درصد در هر سال در دهه کنونی میلادی رشد خواهد داشت. رقم کنونی این بازار 4 / 6 میلیارد دلار است.

درک ماپله،‌ تحلیلگر ارشد این ماهنامه مستقر در لندن درباره سیستم‌های بدون سرنشین یا پهپادها گفت: سیستم‌های هوایی بدون سرنشین آمده‌اند که بمانند. این سیستم‌ها بخوبی طراحی شده،‌ استفاده از آنها در عملیات اثبات شده و عنصری کاملا ضروری و مناسب برای عملیات آتی نظامی در سراسر جهان هستند.

در این گزارش همچنین آمده است: اسرائیل در سال گذشته میلادی صادرکننده اول پهپادها بود اما گمان می‌رود آمریکا از طریق فروش سری General Atomics Preditors و Northrop Grumman Global Hawk در راس قرار بگیرد. انتظار می‌رود که اروپای غربی هم در 2024 با فروش پهپادها به رکورد 3 / 1 میلیارد دلاری برسد چون به دنبال کاهش وابستگی‌اش به واردات آمریکا و اسرائیل است.

همچنین در بازار فروش پهپادها رقابت میان روسیه، چین، هندوستان،‌ کره جنوبی و ژاپن نیز وجود دارد و انتظار می‌رود که فروش مجموع این کشورها تا 2024 به رقم 4 / 3 میلیارد دلار برسد.

براساس گزارش این ماهنامه دفاعی، علت اصلی رشد بازار پهپادها به دلیل تقاضا برای فناوری جدید و راه های متفاوت استفاده از آنها است.

هو ویلیامز، سردبیر مطالب بخش سیستم‌های بدون سرنشین در ماهنامه مذکور می‌نویسد: اپراتورها حالا به دنبال گسترش عملیات و ماموریت‌های خود براساس شناسایی و رهگیری بصری هستند و در حال ارائه اطلاعات پیچیده و سیستم‌های جنگ افزاری الکترونیکی و استفاده از مهمات در ابعاد وسیعتر هستند. از آنجایی که تکنولوژی روز به روز کامل تر می‌شود،‌ ما به دنبال این هستیم تا پهپادها را عملیاتی کنیم. این پهپادها شاخص‌هایی نظیر رادارگریزی و پر شدن خشاب به صورت پیشرفته دارند. این پهپادها می‌توانند در کنار جنگنده‌های دارای خلبان به انجام ماموریت بپردازند و در نهایت جایگزین بسیاری از عملیات‌ها شوند.

پهپادها به صورت گسترده توسط ارتش آمریکا در جریان عملیات نظامی در افغانستان مورد استفاده قرار گرفت اما از آن زمان تاکنون بیشتر برای اهداف غیرنظامی مورد استفاده قرار گرفته‌اند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :