a/17117 :کد

0

آینده باید دست بخش خصوصی باشد

  شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ — ۲۰:۲۸
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -آینده باید دست بخش خصوصی باشد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: آینده باید دست بخش خصوصی باشد و دولت هم حمایت و سیاست گذاری کند و در حوزه ICT باید تمرین کنیم و با کمک هم این کار را پیش ببریم.

به گزارش تحلیل ایران، دکتر واعظی از عزم وزارت ارتباطات در همکاری با بخش خصوصی خبر داد و گفت: در این جلسات به دنبال پیدا کردن راه‌های همکاری با یکدیگر هستیم که جای آن در مباحث ارایه شده خالی بود.
وی در عین حال با تاکید بر این که باید از دل این نشست ها، همفکری و همکاری بیرون بیاید، خواستار برگزاری جلسات با فعالان ICT کشور هر سه ماه یک بار شد و افزود: اگر حاصل این جلسه، حل مشکلات و همکاری بین بخش های مختلف باشد، به هدف خود رسیدهایم.
وزیر ارتباطات با اشاره به این که نتایج نشست نخست در وزارت ارتباطات دنبال شد گفت: با سرعت در حال ایجاد زیرساخت کشور هستیم تا بر این بستر آماده بخش خصوصی فعالیتها را گسترش دهد.
وی با تاکید بر رقابت سالم گفت: در بخش خصوصی باید رقابت سالم باشد و بخش دولتی هم نباید با بخش خصوصی رقابت کند.
وزیر ارتباطات با اشاره به شرایط پسا تحریم نیز گفت: باید خود را برای این شرایط که در آن تبادلات مالی و بانکی و ارتباطی تغییر می یابد، آماده کرد.
واعظی از پست بانک به عنوان بانک تخصصی حوزه ICT یاد کرد و گفت: پست بانک میتواند مسایل مختلف مالی این بخش را حل کند.
وی حمایت از بخش خصوصی را برنامه اصلی وزارت دانست و گفت: برای ایجاد اشتغال باید توجه داشته باشیم که مشاغل در بخش خصوصی است و باید در توسعه این بخش کار کرد.
وی همچنین خواستار استفاده از محصولات داخلی در بخشهای دولتی و خصوصی شد و افزود: این نگاه باید فراگیر شود و استفاده از محصولات داخلی در تمام بخشها دنبال شود.
دکتر واعظی در خصوص حمایت از پژوهش و تحقیق نیز گفت: بخش خصوصی حتماً بخشی از درآمد و سود خود را در خدمت کار با مراکز تحقیقاتی، پژوهشی و دانشگاهی قرار دهد تا ما را به خودکفایی نزدیک کند.
وی با ابراز امیدواری نسبت به توجه بیشتر به بخش تولید محتوا، خدمات، اپلیکیشن، از ساماندهی شبکه به عنوان نقطه قوت این مبحث یاد کرد و گفت: هر چه به خدمات ارزش افزوده بپردازید باز هم جای کار دارد چرا که نیاز جامعه به این خدمات به سرعت در حال افزایش است.
دومین نشست فعالان بخش فاوای کشور با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در سالن همایش‌های شهید قندی برگزار شد.
منبع: صداوسیما
                               

بخش خصوصی     ارتباطات و فناوری                


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :