موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/17155 :کد

0

تمام مناطق باب المندب درتسلط کمیته های مقاومت مردمی یمن

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۰۱:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۹   
 تحلیل ایران -تمام مناطق باب المندب درتسلط کمیته های مقاومت مردمی یمن

یک مقام نظامی یمن ازسیطره کامل ارتش ونیروهای مقاومت مردمی بر تنگه باب المندب خبر داد.

یک مقام نظامی یمن ازسیطره کامل ارتش ونیروهای مقاومت مردمی بر تنگه باب المندب خبر داد.
تمام مناطق باب المندب درتسلط ارتش وکمیته های مقاومت مردمی یمن است
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رسمی یمن (سبا) این مسوول نظامی روزشنبه افزود: ارتش و نیروهای مقاومت مردمی خسارت های سنیگینی را به نیروهای القاعده و مزدوران متجاوز به یمن تحمیل کردند.
وی اضافه کرد : نیروهای القاعده ومزدوران متجاوز به یمن با پشتیبانی هوایی جنگنده ها وناوهای ائتلاف سعودی آمریکایی، قصد پیشروی به سوی باب المندب را داشتند که ارتش و نیروهای مقاومت مردمی با دفع این پیشروی، خسارت های جانی وتجهیزاتی سنگینی را به آن ها تحمیل کردند.
این مقام نظامی تصریح کرد: تلاش های متجاوزان برای برافروختن آتش جنگ در منطقه باب المندب هدف جز جبران شکست های چندین ماهه در دیگر مناطق یمن ندارد.
وی بیان کرد: ارتش ونیروهای مقاومت مردمی یمن با توجه به اهمیت باب المندب درتجارت ودریانوردی بین المللی، تاکنون اصرار داشتند که این تنگه از هرگونه خشونت وجنگی به دور بماند.
این مقام یمنی با اشاره به اهمیت تنگه باب المندب ازجامعه جهانی وسازمان ملل خواست که این تجاوز که نتایج وخیمی برای منافع منطقه وجهان درپی دارد را محکوم کنند.
عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه به جز عمان وبا همراهی آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا «عبد ربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی وفراری این کشور رابه حاکمیت باز گرداند وازقدرت گرفتن انقلابیون یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کنند، جلوگیری کند.
براثر این حملات تاکنون هزاران یمنی ازجمله زنان وکودکان کشته و یا مجروح شده وده ها هزارنفر نیز آواره و80 درصد تاسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور ویران شده است.

منبع : ایرنا

                               

باب المندب     یمن     جنگ     عربستان        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :