موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/17227 :کد

0

عربستان بایددر قبال تعیین تکلیف مفقودین فاجعه مناپاسخگو باشد

  یکشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۴ — ۱۵:۰۸
تعداد بازدید : ۳۲۱   
 تحلیل ایران -عربستان بایددر قبال تعیین تکلیف مفقودین فاجعه مناپاسخگو باشد

نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم تشیع پیکر جان‌باختگان مراسم حج گفت: دولت عربستان سعودی باید در قبال تعیین تکلیف مفقودین فاجعه غم بار منا پاسخگو باشد.

نماینده مقام معظم رهبری و دبیرشورای عالی امنیت ملی در حاشیه مراسم تشیع پیکر جان‌باختگان مراسم حج گفت: دولت عربستان سعودی باید در قبال تعیین تکلیف مفقودین فاجعه غم بار منا پاسخگو باشد.

به گزارش تحلیل ایران، علی شمخانی با اشاره به اقدامات شبانه روزی که از سوی دولت محترم و بعثه مقام معظم رهبری در خصوص شناسایی و انتقال پیکرهای مطهر جانباختگان فاجعه منا در حال انجام است، اظهار داشت: آمار اعلام شده از سوی مسئولین سازمان حج مربوط به تعداد جان‌باختگان شناسایی شده و افرادی است که هنوز پیکر مطهر آنان شناسایی نگردیده و مفقود تلقی می‌شوند.

وی حساسیت غیر قابل تغییر جمهوری اسلامی در خصوص تعیین تکلیف مفقودین فاجعه منا را مورد تاکید قرار داد و افزود: امیدواریم دولت سعودی با پذیرش مسئولیت خود در این زمینه همکاری لازم را تا تعیین تکلیف کلیه مفقودین این فاجعه انجام دهد.

شمخانی برخورد فعال دولت عربستان سعودی در زمینه تعیین دقیق علل شکل گیری این فاجعه و شناسایی و مجازات سریع مسببان آن را گامی ابتدایی و نشانه ای از توجه دولت سعودی به مسئولیت‌های حقوقی ، قانونی و شرعی خود در بروز این فاجعه عنوان کرد و اظهار داشت: سوء مدیریت و بی کفایتی در اداره مراسم و ناتوانی در جلوگیری از افزایش ابعاد این فاجعه به میزانی است که برخی، وجود فرضیه‌های دیگری در این زمینه را نیز منتفی نمی‌دانند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی بروز این فاجعه غمبار را موجب وارد شدن خسارات معنوی غیر قابل جبران بر دین حنیف اسلام عنوان کرد و افزود: مجموعه رخدادهای تروریستی که به نام اسلام از سوی تروریست‌های تکفیری در حال انجام است در کنار تصاویر غم بار مربوط به مهاجرت اجباری مسلمانان مظلوم سوریه و بی‌کفایتی در برگزاری بزرگترین مراسم آیینی مسلمانان جهان، تصویری نامناسب و غیر واقعی از اسلام ارایه می‌کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :